Většina z nás se léta nemůže dočkat a máme k tomu pádné důvody. Slunce, teploučko a šance užít si u vody spoustu zábavy. Někdo se párkrát skočí zchladit a potom se už jen sluní, případně se posilňuje u stánku něčím k snědku a pivem či limonádou. Jiný si chce užít trochu vzrušení a pořádně se vyblbnout třeba při nějakém vodním sportu. A co vy, už víte, co dělat v létě?

Obojí je naprosto v pořádku, obojí vede k regeneraci mysli i těla. A o tom přeci léto je! Načerpat síly na podzim a zimu a vytáhnout ze života to nejlepší. Dovolili jsme si připravit vám malý seznam několika vodních sportů, se kterými se vám to povede.

Kitesurfing, léto strávíte na prkně ;-)

Prvním z vodních sportů, díky kterým vytřískáte z léta to nejlepší, je kitesurfing. Pokud nevíte, co dělat v létě a chcete zkusit něco nového a vzrušujícího, kitesurfing je jednoznačně správná volba. Určitě jste už někdy v životě pouštěli draka a užívali si sílu, jakou je schopen vyvinout. Teď si představte, že pouštíte draka na vodě a pod nohama máte surfovací prkno. V mžiku se řítíte po vodní hladině oslnivou rychlostí.

Při kitesurfingu nemusíte čekat na vlnu, na kterou byste ostatně na většině českých vodních ploch čekali marně, ale využíváte úžasnou sílu tažného draka. Při tomto vodním sportu si užijete spoustu legrace už v průběhu učení se základním technikám a správným návykům. Jakmile tyto základy budete mít v malíku, připravte se na dvojnásobnou porci zábavy, která ovládne vaše léto.

Pokud chcete proces učení urychlit, existují kurzy kitesurfingu, kde vás zkušení instruktoři vše naučí a vysvětlí nejasnosti. A bonusem je, že zpevníte svaly zodpovědné za rovnováhu!

Co dělat v létě? Pořádně prohnat vodní skútr!

Vodní skútr už všichni znají a v létě je jich všude vidět dost a dost. Ale kolik z vás se na něm už projelo? V České republice už naštěstí máme spoustu míst, kde není problém si vodní skútr půjčit a po krátkém zaškolení ostříleným jezdcem si na něm do sytosti zajezdit.

Pokud nevíte, co dělat v létě, vodní skútr může být skvělou volbou číslo jedna! Do tohoto vodního sportu se dá snadno zamilovat a ti, kteří začínali jezdit na půjčeném skútru, si často později pořídili vlastní. Bude to i váš případ?

Vodní skútr je motorka brázdící vodní hladinu. Tisíce kapiček vody dopadají na vaši kůži, motor spokojeně vrní a vy si užíváte rychlost, kterou na vodě jen tak nějaký stroj (alespoň běžně dostupný) nevyvine. Většina zařízení, která jízdu na vodním skútru nabízí, půjčuje skútry už v květnu, takže bavit se můžete ještě předtím, než začne léto!

Věděli jste, že jistý finský jezdec, jmenoval se Risto Piispa, cestoval na vodním skútru z rodné země až do severní Afriky?

Flyboard, jetpack, hoverboard – svatá trojice vodních sportů, které zvládne každý

Když už jsme u vodního skútru, nesmíme opomenout neustále populárnější trojici, která pozvolna ovládá české léto a čím dál častěji se nabízí jako odpověď na onu trýznivou otázku „co dělat v létě?“. Flyboard, jetpack i hoverboard potřebují ke svému fungování právě vodní skútr, který jim poskytuje pohon a stává se z něj tak nepostradatelná součást dalšího vodního sportu.

Více se můžete dočíst třeba v našem článku o flyboardingu.

Každé z těchto tří super udělátek vás může vynést několik metrů vysoko nad vodní hladinu nebo z vás učinit nezastavitelnou ponorku. Můžete si klidně zahrát na delfína a co chvíli vystřelit z vody vzhůru a po předvedení dokonalého oblouku se zase ponořit. Silné vodní trysky z vás učiní létajícího superhrdinu, pro kterého gravitace neznamená překážku.

Jakmile se do toho dostanete, tzn. zvyknete si na ovládání, které je značně intuitivní, a zahodíte přehnanou (a v tomto případě spíše zbytečnou) opatrnost, začnete zkoušet nejrůznější frajeřinky. Potom zjistíte, že pojem „zábava na léto“ dostal zcela nový rozměr.

Léto je ideální čas k prozkoumání světa pod vodou

A abyste mohli zkoumat podvodní svět, který je v létě přeci jen mnohem přívětivější, potřebujete se umět potápět jako želva. No nesmějte se, vždyť ony jsou v tom opravdu dobré! Ono potápění totiž není jen tak, pokud nejde jen o několika vteřinové ponoření do jednoho dvou metrů. Ale není to ani žádná věda. A co dělat v létě jiného, než si vyzkoušet tak typickou letní aktivitu, kterou je právě potápění?????

Pokud tedy chcete v létě poznat svět pod vodou tak, jak ho nepoznal každý, vybavíte se kyslíkovou bombou, neoprenem a potápěčskými brýlemi a na nějakou dobu se vzdáte světa zásobeného vzduchem. Bez zmíněného vybavení se takové potápění nedoporučuje, pokud nejste lovcem perel s plícemi schopnými na jeden nádech nabrat vzduch na mnoho minut.

„A kde na to asi vezmu?“ Potápěčskou výbavu si přeci nemusíte hned kupovat. Je spousta potápěčských kurzů, kde vám vše potřebné zapůjčí a naučí vás, co má správný potápěč umět. Už brzy budete moci v potápění konkurovat nejenom želvám a zjistíte, že život pod vodou je neuvěřitelně zajímavý a bohatý.

Navíc při potápění, podobně jako u plavání, spalujete hodně kalorií a posilujete širokou skupinu svalů. A kdo nechce v létě vypadat dobře?

Indoor surfing – zábava nejenom na léto

Uvědomujeme si, že indoor surfing není zrovna vodní sport na ven ani není omezen tím, že venku není léto, ale kterékoli jiné roční období. Ostatně od toho má v názvu to „indoor“. Nicméně se může stát, že i během dlouho očekávaného léta zatoužíte po chvilce ve stínu nebo si zkrátka budete chtít vyzkoušet, jaké to surfování vlastně je.

Při indoor surfingu si to nejenom vyzkoušíte, ale také se rychle naučíte základy. Sjíždění tzv. umělé vlny je nejenom zábavné, ale i tělu prospěšné, neboť posilujete střed těla. Díky silnému středu těla dokážete potom nejenom lépe držet rovnováhu, ale zároveň se vyhnete bolestem zad.

A pokud se někdy dostanete v létě o dovolené na skutečnou vlnu, jakou dokáže předvést jen divoký oceán, budete mnohem lépe připraveni, než kdybyste stáli na surfu poprvé.

V České republice naleznete několik míst, kde si můžete indoor surfing vyzkoušet, a kde vám trpěliví instruktoři pomohou „chytit balanc“. Možná, že v indoor surfingu naleznete to pravé pro vaše léto. Pokud vás tenhle vodní sport zaujal, můžete se o oněm dočíst více v článku Surfování pod střechou aneb Indoor surfing.

Léto není jenom o sportu, což takhle si zalenošit na plachetnici?

Mluvili jsme o tom, že léto je o regeneraci a odpočinku, ale předhazujeme vám samé namáhavé činnosti. Dovolte nám, abychom to napravili a nabídli něco také těm, pro které je ideálním odpočinkem položit se na záda a vychutnávat si dokonalý klid. Takový výlet na poklidně se plavící plachetnici je jeden z nejlepších způsobů, jak dokonalého klidu dosáhnout.

Zavřete na chvilku oči a představte si to. Po nalodění si budete nějakou dobu užívat plavbu, sledovat klidnou vodu, prohlížet si pobřeží, načež si najdete pohodlné místečko a nic a nikdo vás už nevyruší. O řízení se postará kapitán, vy si jen vyprázdníte mysl a necháte se unášet jedno kam. Starosti v tu chvílí nebudou existovat.

Projížďka na plachetnici dnes není žádný problém. Téměř kdekoli si můžete v létě takovou projížďku objednat a to dokonce i na celý víkend. Není nad letní romantiku.

Vydejte se na lyže!

V létě na lyže? No ano, samořejmě na ty vodní, kdy otevřete brány do světa nekonečného dobrodružství na vodní hladině. Síla vln, rychlost a neuvěřitelná grácie se spojují, když se budete vznášet na vodní hladině. Připravte se na adrenalinový zážitek, který vám přinese pocit volnosti, ať už jste začátečník nebo zkušený lyžař.

Vodní lyžování je způsob, jak se spojit s přírodou a pocítit sílu vody na vlastní kůži. Je to okamžik, kdy se odvážíte vymanit se z běžného života a vydáte se vstříc času stráveného na vodě, který přináší vzrušení, svobodu a příležitost vytvořit vlastní stopu na hladině. Vodní lyžování je zároveň výzvou a odměnou, jde do toho?

S bandou přátel za sportovním vyžitím - Vodní pólo

Abyste se mohli ponořit do fascinujícího vodního saportu - vodního póla, je potřeba trošku málo vybavení, prostor, ale vše se dá po domluvě vždy pronajmout. Vodní pólo není jenom hra v bazénu, je to dynamický a taktický sport, který nabízí vzrušení a soutěž vodním prostředí.

Když se zapojíte do hry, vstoupíte do světa plného strategie a spousty srandy. S týmem svých spoluhráčů budete soutěžit proti soupeřům ve snaze dosáhnout cíle - dát gól. Hra je plná rychlých pohybů, plaveckých technik a precizních hodů na branku. Budete muset být schopni rychle reagovat na situace a spolupracovat s ostatními členy týmu, abyste dosáhli úspěchu. Tato volba na společně strávený čas ve vodě je dozajista ta pravá.

Vodní skútr: Nejlepší způsob, jak rozproudit své léto na vodě!

Léto je v plném proudu a s ním přichází nekonečné možnosti. Jak přinést do tohoto "bezstarostného" období trochu adrenalinu? Jedna ze zaručených voleb je jízda na vodním skútru - hvězda mezi vodními atrakcemi!

Vzrušující jízda vám dodá energii, kterou hledáte. Představte si, jak se plachtíte po hladině s větrem ve vlasech a voda vám stříká do tváře. S vodním skútrem můžete prozkoumávat skrytá zákoutí jezer a moří, zažít neuvěřitelné skoky přes vlny a jentak nechat plavat myšlenky na všední život. Takže zapomeňte na nudné odpočívání na pláži a dejte se do akce s vodním skútrem!

Pokud jste zde nenalezli vodní sport, který by udělal z vašeho léta léto hodné zapamatování, nezoufejte. Vždyť je přeci tolik jiných možností co dělat v létě. Stačí zagooglit - nebo se podívat do našeho katalogu na Stips.cz. Pro každého někde čeká TEN zážitek, který se mu dostane pod kůži. :-)

Léto se vrátilo v plné síle a my se na něj musíme připravit! Na Stips.cz vám rádi pomůžeme:

Proleťte se na flyboardu

Pokud jste na flyboardu zatím neletěli, je to jasná cesta k dokonalému létu, na které jen tak nezapomenete. Budete se vznášet několik metrů nad vodou a jakmile vás bude sluníčku už tak trochu trápit, vrhnete se střemhlav proti vodní hladině.

3 denní rafting v Rakousku

Rafting v Rakousku na řece Salze je třídenním dobrodružstvím plným vzrušení, které vás zavede na divokou řeku obklopenou malebnou krajinou. S profesionálním průvodcem a pádly v rukou usednete do robustního raftu a vyrazíte zdolat peřeje tohoto skvostu rakouských řek. Běh tří dnů objevíte různé úseky řeky s různou obtížností, projedete impozantními soutěskami a budete pozorovat okouzlující přírodu. Večer si opečete buřta, navážete nové přátelství a odnesety si zážitek na který budete ještě hodně dlouho vzpomínat. :-)

Indoor surfing 

Moře ta naše malá a milá republika bohužel nemá. To však neznamená, že nemůžeme surfovat. Surfování na umělé vlně je čím dál populárnější a jen tak neomrzí. Spousta a spousta lidí dokonce indoor surfing upřednostňují před klasickým surfováním na moři! Zkuste to taky.