V dnešním překotném světě zaměřeném na výkon a úspěch si málokdy uděláme čas sami pro sebe… Neměli bychom ale zapomínat, že tělo a zdraví máme jen jedno! Na chvilku se zastavte, zhluboka se nadechněte a vyberte si relaxační zážitek, který uklidní tělo i ducha.

A co je to vlastně wellness? V širším slova smyslu znamená rovnováhu těla, mysli a duše a jejich sociální, emoční a fyzické stránky. Často ale také slovem wellness označujeme soubor služeb, které pomohou relaxovat a citlivě pečovat o naší tělesnou stránku…

V kostce – jedná se o masáže, sauny, vířivky či cokoli, co navodí pocit klidu, a zároveň pozitivně ovlivňuje fyzické aspekty těla…

A teď trochu podrobněji 🙂

Sauna

I přesto, že tento druh aktivity nemají rádi všichni, čím dál více lidí využívá saunu pro její ozdravné účinky!

 • zklidňuje svaly a klouby
 • odstraňuje toxiny z těla a čistí pokožku
 • podporuje funkce kardiovaskulárního systému a spaluje kalorie

Vybírat si můžete z nepřeberných druhů! Proč je zdravé chodit do sauny a kdy ji raději vynechat si můžete přečíst zde.

 1. Finská saunaje založena na pálení dřeva a její teplota neklesá pod 65 °C
 2. Elektrická sauna – je snadno ovladatelná, úsporná a bezpečná
 3. Parní saunaje charakteristická 100% vlhkostí a její teplota nepřesahuje 49 °C
 4. Infra saunapoužívá infračervené světlo, které je absorbováno pokožkou

Masáže

Záleží jen na tom, co máte rádi! Můžete si vybrat přesně, co potřebujete. Zohledněte vaše zdravotní problémy, využijte možnost speciálních zábalů nebo si okořeňte život erotickou masáží!

 1. Švédská masáž představuje klasickou masáž, odrážející se od znalosti anatomie a fyzioterapie. Zpravte zdravotní problémy nebo dopřejte tělu zaslouženou relaxaci.
 2. Masáž horkými lávovými kameny uvolňuje svaly a nechá vás relaxovat. Rovněž příznivě působí na lymfatický systém a podporuje funkce kardiovaskulárního systému. I my ji máme v nabídce zážitků!
 3. Aromaterapeutická masáž pracuje s esenciálními oleji, jejichž výpary působí příjemně na tělesný i duševní stav člověka. Ať potřebujete uklidnit nebo nabudit, rozhodně si přijdete na své!
 4. Erotická masáž je velmi delikátní záležitostí, která rozhodně stojí za to! Sexualita je přirozená, a proto si beze studu můžete dopřát klasickou masáž v erotickém provedení, spirituální tantra masáž nebo velmi vzrušující „tělo-na-tělo“ nuru masáž.

Seznam všech nejpopulárnějších masáží si můžete prohlédnout zde.

Vířivky

Tento zážitek vyzkoušela většina lidí, a neznáme nikoho, kdo by si ho neužil! Mimo relaxační aspekty existuje i řada zdravotních důvodů, proč zapojit vířivku do svého rozvrhu častěji!

 • redukuje stres a bolesti svalů
 • tiší bolest
 • podporuje krevní oběh
 • se skleničkou šampaňského a správnou společností vykouzlíte dokonalý večer

Relaxační rybičková pedikúra

A na závěr vám doporučíme něco extra! Pokud pečujete o citlivou pokožku vašich chodidel, měli byste vyzkoušet speciální pedikúru, kterou poskytnou rybičky Gurra Rufa. Tyhle rybičky vám „oždíbou“ suchou a ztvrdlou kůži – dokonce i tu, kterou sami nevidíte. Navíc vylučují speciální enzymy, které pomáhají při kožních onemocněních, jako je třeba lupénka! Podívejte se sami!

Ať sportujete nebo máte sedavé zaměstnání, nezapomínejte na své tělo! Rozmazlujte ho a dopřejte mu hezké zážitky! Koneckonců, to, co dáte svému tělu nyní, vám v pozdějším věku vrátí. Tohle byl velmi stručný výčet rozličných aktivit, které wellness nabízí… A která je vaše oblíbená? Podělte se s námi o zážitek z relaxace a inspiraci!