V posledních letech se stává čím dál větším trendem cestování do zahraničí. Mladé lidi už nebaví být doma a raději jedou objevovat vzdálenější kouty světa. Avšak netuší, o co přicházejí. I u nás v Čechách je krásně a díky nabídce nových zážitků je možné poznat místa i velmi netradičně. Například se speciálním vyhlídkovým letem se můžete vznášet jako pták v oblacích nad zámkem Mělník, hradem Kokořín, či Liběchovem. Pojďme si společně přiblížit jednotlivé body naší výpravy a podívat se na několik inspirativním záběrů.

Zámek Mělník (mapa)

Je hrad, který byl postupem času přestaven na zámek. Leží nad soutokem dvou českých řek, Labe a Vltavy. Spolu s historickým centrem tvoří dominantu města Mělník. Zámek je známý také velkými pokoji, výstavou starodávných map, zámeckým vínem a restaurací. Při pohledu z výšky se vám naskytne podívaná na celý komplex zámku s rozsáhlými zahradami a blízké řeky.

Hrad Kokořín (mapa)

Nejkrásnějším a nejzajímavějším bodem výpravy je novogotický hrad Kokořín, který se ukrývá v CHKO Kokořínsku, přibližně 10 kilometrů od města Mělník. Jelikož je celý areál hradu obklopen lesy, ideální pohled na stavbu se vám naskytne pouze z ptačí perspektivy, což láká nejen milovníky zážitků, ale i celou řadu fotografů. Dominantou hradu je válcová vyhlídková věž, která je vysoká 38 metrů.

Zámek Liběchov (mapa)

Při letu se vám naskytne pohled na budovu s nepravidelným půdorysem, půlkruhovým patrovým průčelím, malou věží a bání. U zámku se nachází obdélníkový park se sochami M. B. Brauna a velmi starými stromy.

Vyhlídkové lety a jiné zážitky naleznete na našem portálu.