Většina z nás má ve zvyku dárek zakoupit (někteří třeba i vyrobit), zabalit a předat. Tím to začíná a tím to také končí. Užijeme si radost v očích obdarovaného, sami máme radost z dobře vybraného dárku a v nejlepších případech máme na vychutnání takové emoce i několik minut. Pak vše pomine a je hotovo. Není to škoda?

S dárkem jsme si přeci dali práci, investovali jsme do něj čas i peníze, tak proč jej nepředat tak, aby zanechal dlouhotrvající dojem? Aby zanechal silnou vzpomínku a stal se z něj dokonalý zážitek? Proč okamžik předání trochu neoddálit, nevybudovat třeba trochu napětí a umožnit tak sobě i obdarovanému si onu výjimečnou příležitost pořádně užít?

Trochu jsme se nad tím zamysleli, něco sami naplánovali, vyzkoušeli a teď se s vámi podělíme jak o zkušenosti, tak o nápady na to, jak originálně darovat dárek partnerovi či partnerce a udělat ze samotného darování dokonalý zážitek. Využijeme k tomu i pravdivý příběh naší kolegyně. ;-)

Proč a jak originálně darovat dárek?

Na tom, že předáte dárek jen tak, není nic špatného. My jsme však sami zkusili nějaké ty cesty, jak originálně darovat dárek a jednohlasně teď tvrdíme, že je setsakra lepší si darování alespoň trochu naplánovat a učinit ze samotného darování dokonalý zážitek, na který budete vy, obdarovaný a třeba i návštěvníci nějaké oslavy dlouhou vzpomínat.

Nejde o to, že byste měli vyzkoušet jen naše způsoby, jak originálně darovat dárek. Chceme vás jen inspirovat pomoci vám v rozjezdu, případně ukázat, že i z prostého předání malého dárku partnerce či partnerovi můžete udělat něco pamětihodného. Ze všeho nejdůležitější je uvědomit si, že nejde o nic těžkého, že nejste ničím a nikým omezeni, že si můžete při svém plánování, jak originálně darovat dárek, hrát.

Takže jak například originálně darovat dárek partnerce k výročí?

Jakékoli výročí, které se týká vás a vaší spřízněné duše, je důležitá událost. Jak z takové události učinit dokonalý zážitek? Začneme třeba s radami pro vás, pánové. Zrovna v nejbližších odstavcích se opřeme o zkušenosti jednoho našeho kolegy, takže předáváme ozkoušený „návod“.

Máte výročí, pět let od svatby či prvního rande. Koupili jste své drahé ženě krásný šperk, výjimečný parfém, zážitek v podobě wellness pobytu, vyhlídkové plavby spojené s večeří, seskoku z letadla s padákem nebo vyhlídkového letu balonem. Obvykle byste možná jen dorazili domů, a pokud by tam vaše milovaná zrovna byla, jednoduše byste jí například řekli, aby zavřela oči, nastavila dlaně a do nich byste jí poté položili onen dárek. Hotovo, předáno. Radost přijde, ale něco tomu chybí.

A teď jak originálně darovat dárek, aby se z něj stal dokonalý zážitek? Klasika, jako je příprava večeře a posezení se sklenkou vína i stolu ozdobeném svíčkami, je rozhodně dobrý začátek. Receptů na dobrá jídla máte plný internet a „intimčo“ se také navodí snadno. Proč to ale trochu nerozšířit?

Co kdyby před nebo po večeři na vaši drahou čekala horká vana plná pěny a okvětních lístků její oblíbené květiny? Zatímco by si lebedila ve vaně, můžete jí udělat masáž ramen, nožek či hlavy. Dokonale ji uvolnit, hezky si s ní popovídat. Můžete ji pak pomoci z vany, osušit ji a zabalenou v hřejivém župánku odnést buď ke stolu, pokud večeře ještě neproběhla nebo rovnou třeba do ložnice. ;-)

Tam ji usadíte do postele, a můžete využít tu známou větu: „Zavři oči, miláčku.“ Poté jí do klína položíte dárek, připnete kolem krku náhrdelník, navoníte se lehounce parfémem, který ji chcete dát a necháte ji přivonět. Už jenom takovýto snadný plán vaší ženě či přítelkyni rozhodně utkví v paměti a ráda bude o takovém dokonalém zážitku vyprávět kamarádkám, které jí budou nepochybně závidět a vás obdivovat.

Pokud je vaše drahá akčnější osůbka, proč váš plán jak originálně darovat dárek ještě trochu nerozšířit? Po dobré romantické večeři jí uložte hádanku, jejímž rozluštěním zjistí, kde je dárek schován. A máte-li nějakou schránku se zámkem vyžadujícím číselný kód (postačí visací zámeček na číselný kód a k tomu například kasička J) uschovejte dárek do ní. Číselné heslo pak může být například den a měsíc vašeho seznámení, svatby, její datum narození… bude na to muset přijít sama. A ostatně i v tomto případě můžete využít hádanku.

Možná nechcete být jen doma a vašemu plánu jak originálně darovat dárek by prospěl spíše čerstvý vzduch. Potom vám pro inspiraci doporučujeme nahlédnout do článku Výlety pro zamilované, aneb nejromantičtější místa v okolí Prahy.

A teď dámy. Jak originálně darovat dárek partnerovi?

Co si budeme povídat, dámy si celkově dávají se vším, co může mít něco společného s péčí o vztah, mnohem větší práci. Jediné, co je často drží vzadu, je nejistota, zda se jejich nápady u partnera setkají s úspěchem. Hlavou se některým z nich honí otázky: „Nevysměje se mi?“ nebo „Nebude si myslet, že je to blbost?“ Nebojte se, nic takového se nestane. Stejně jako vy, i váš partner je rád, když mu věnujete pozornost a dáte si práci s tím, abyste jej překvapili.

Ptáte-li se tedy, jak originálně darovat dárek partnerovi, potom vám rádi povyprávíme o tom, jak z dárku udělal dokonalý zážitek jedna naše kolegyně.

Rozhodla se udělat svému protějšku radost a pořídila pro něj zážitkový voucher na jízdu v luxusním Ferrari. Prostě jen tak, chtěl mu udělat radost a připomenout mu, jak moc jí na něm záleží. Lámala si však hlavu, jak originálně darovat dárek, který nekoupila k žádnému výročí, narozeninám nebo svátku. Nakonec ji napadlo, že z celého předání dárku udělá hru, která začne ještě v době, kdy bude její milý v zaměstnání. Chtěla z dárku udělat dokonalý zážitek.

Počkala s předáním do pátku a hned ráno, poté, co dorazila do kanceláře, napsala manželovi zprávu na Facebooku. Stálo v ní: „Mám pro tebe úžasný dárek, lásko. Večer ti ho dám. Máš se na co těšit, to mi věř.“ Nedlouho poté, co zprávu odeslala, se manžel začal dotazovat: „A co to je?“ Samozřejmě mu nic neřekla a jen opakovala, že musí vydržet do večera. Dokonce ignorovala jeho pokusy jí zavolat. Posílala mu jen pusinkující smajlíky a víc už nic. Postupně jí manžel přestal bombardovat otázkami a smířil se s tím, že bude muset vydržet do večera.

Jelikož naše kolegyně chtěla mít více času na přípravu svého plánu jak originálně darovat dárek, a protože chtěla partnera ještě trochu potrápit, zavolala manželovu kolegovi, se kterým se dobře znala a dohodla s ním, že před koncem pracovní doby manžela pozve „na jedno“, a udrží ho na místě alespoň hodinu, aby pro něj mohla připravit překvapení. Hned na to napsala manželovi, že musí zůstat v práci přesčas.

Nebojte se partnera trochu napínat, nebojte se hry a užívejte si okamžik, abyste z předávání dárku udělaly opravdu dokonalý zážitek

Všechno vyšlo, po příjezdu domů měla dostatek času na přípravy svého plánu jak originálně darovat dárek, jehož předání chtěla pro manžela změnit v dokonalý zážitek. Jídlo vyřešila jednoduše – objednala pizzu, protože manžel jí vždycky miloval. Naparádila se, vzala si ty nejvíc sexy šaty, jaké vůbec měla a jakmile jí manželův kamarád napsal, že už ho déle v hospodě udržet nemohl, připravila voňavou horkou lázeň.

Jakmile se za manželem zavřely dveře jejich bytu, postavila se před něj v plné kráse a odstartovala tak svůj plán, jak originálně darovat dárek partnerovi. Chvíli na ní zíral a podle toho, co později vyprávěl, se nejprve lekl, že zapomněl na výročí nebo její narozeniny. Políbila ho, chytila za ruku a odvedla do koupelny, kde mu pomohla si odložit a posadit se do připravené lázně. Potom přinesla čerstvou pizzu, a když sáhl po jednom kousku a zarazila ho s tím, ať odpočívá, že se o něj postará. Přikládala mu pizzu k ústům, a co chvíli mu nabídla na zapití víno. Její milovaný vypadal naprosto spokojeně.

„Tenhle dárek se ti fakt povedl,“ zašeptal prý blaženě.

„To ještě není ten dárek, broučku,“ odpověděla s rošťáckým úsměvem. Po koupeli ho odvedla do ložnice, kde mu sdělila, že dárek schovala a musí si ho najít. Manžel se začal automaticky rozhlížet po pokoji. Postupně ho starou dobrou hrou samá voda, přihořívá, hoří, dovedla až k posteli, na kterou se mezitím uložila.

„Správně, miláčku,“ řekla. „Dárek je tady,“ ukázala na sebe, „ale přesto to nejsem já.“

Dárek měla ukrytý pod šaty, ale kde přesně, to nám už kolegyně prozradit nechtěla. Při nalezení voucheru na jízdu v supersportu, a poté, co byl manžel schopen se na onen dárek zase naplno soustředit, byl prý opravdu šťastný. Myslíme si, že se jí povedlo splnit svůj plán, jak originálně darovat dárek partnerovi, na jedničku. Rozhodně z celého darování udělala pro manžela dokonalý zážitek.

Pár slov na závěr a přání štěstí při spřádání plánů jak originálně darovat dárek partnerovi

Možností je ale mnohem více a jistě se mezi nimi najdou tisíce nápaditějších, rozmanitějších a zajímavějších. Každý pár má to své a vy jistě znáte svého partnera natolik, abyste dokázaly vymyslet, jak pro něj z celého předávání dárku udělat dokonalý zážitek.

Milujeme zážitky, proto o nich pořád mluvíme a každému je doporučujeme. Takže pokud chcete udělat opravdovou radost a chcete naplánovat vlastní cestu, jak originálně darovat dárek partnerovi, jukněte do naší nabídky a určitě najdete to pravé. A pokud byste si nebyla jistá, namixujte si pro partnera vlastní balíček zážitků (může jich být až 10) za cenu jednoho, toho nejdražšího a nechte manžela, ať si vybere sám!

Přejeme vám s plánováním mnoho štěstí a ať se dokonalý zážitek vyvede!