Prší, je sychravo, a doma mě to už nebaví. Všechny filmy jsem už na Netflixu stihla zkouknout a potřebuju rozptýlení. Káva, dala bych si kávu! Anebo čaj? Hlavně něco teplého, co mě v tomto nepříznivém počasí zahřeje. A něco útulného, abych se tam cítila příjemně.

Leica Gallery Prague

Vzdušná a útulná. Ideální pro nadšence do fotografií a knih zejména proto, že prostředí zdobí fotografické výstavy a knihkupectví specializované právě na fotografickou literaturu. O vzdušnost prostoru se postarají velká skleněná okna. Stolečky jsou vždy pro dva, ale určitě se dají pro větší skupinku srazit k sobě. Kávu vám připraví jen ze značkové kávy Cosmai Caffe, která je vhodná jak pro espresso, cappuccino, caffé latte, tak i pro ledovou kávu či frappé. Ke kávě si můžete vybrat z denní nabídky dortíků, a k trošku větší svačince rozpékaný toust či quiche. Velkou výhodou je věrnostní kartička, díky které dostanete desátou kávu zdarma. Tato kavárna je součástí Galerie umění v Praze, takže si po skvělé kávě můžete skočit za trochou kultury, což je také skvělé využití času, když venku prší. Pokud vás zajímají i další místa spojená s výstavami a expozicemi, podívejte se na tipy na muzea či výstavy zde.

Oliver’s coffee cup

Nádherná útulná a příjemná kavárna přímo v samotném srdci matičky Prahy, na Václavském náměstí. Kavárnu Oliver’s coffee cup naleznete v obchodním centru „Dům Módy“ v prvním patře. Díky pohodlnému designovému nábytku se tam budete cítit ještě o něco lépe. Tato kavárna je ideálním místem pro setkání s přáteli nebo rodinou. Užijete si tu pohodičku a úžasně si to tu užijete. K tomu vám napomůžou obrovská okna přímo s výhledem na svatého Václava a jeho koně. Kávu vám připraví z prvotřídní kávy arabiky. Máte možnost si objednat i váš oblíbený French press, Aeropress či Cold Drip. Sice je v názvu kavárny obsaženo slovo „coffee“, ale čaj tu dělají také skvělý, např. Chai latte, nejrůznější tradiční čaje, domácí limonády a v neposlední řadě sezónní smoothie. Jako další variantou nápojů na vás čekají nejrůznější koktejly, piva i vína, a další lihoviny. K tomu si můžete dát něco slaného či sladkého k zakousnutí. A co je na tom nejlepší? Je to v klasické cenové relaci, tudíž vám nezůstanou vykulené oči na výsledné účtence.

Cafe Graff

Tak zde si každý najde své. Tato krásná a příjemná restaurace s kavárnou vídeňského stylu vám nabízí po celý ven vše, co potřebujete. Můžete sem přijít na snídani, brunch, na skleničku vína, na romantickou večeři ve dvou či shledání s přáteli. Velkou výhodou je, že v objektu najdete místo jak pro formální schůzku, tak i pro neformální posezení. Díky zkušenému someliérovi, který je vám k dispozici každý den kromě pondělí a neděle, si přesně pro váš pokrm můžete objednat nejvhodnější víno z evropských zemí. V kavárně dostanete připravenou kávu jen z prémiových káv a pro milovníky dortíčků je tu vždy připraveno mnoho druhů domácích dortíků, které jsou pro vás vyráběny vždy každý den čerstvé. Jestli sem chcete přijít na čaj, mátový čaj vám připraví z máty čerstvé, což v mnoha podnicích bohužel nenajdete, takže dáváme palec nahoru.

Kafe Francin

Kvalita a poctivost. Kavárna Kafe Francin nabízí veškeré pokrmy homemade a tedy na kvalitně zpracované pokrmy si potrpí, více než na ceně. Najdete tu pečené sladké pečivo, nejrůznější zákusky, koláče, a v neposlední řadě raw a vegan. Zároveň pro vás připravují bohaté snídaně, které si můžete vychutnat nejen dopoledne, ale i v pozdních odpoledních hodinách, což je velké plus. Na výběr máte z více jak 30 druhů pokrmů, které si tu můžete objednat, takže si vždy zaručeně vybere každý. Nejedná se ale jen o kavárnu, Kafe Francin je zároveň i pražírnou kávy. Nabídnou vám tak připravenou kávu jen z té odrůdy kávy, kterou si pečlivě vyberou přímo na kávových plantážích. Jedná se o kávu výběrovou, hlavně má jasný původ, je ručně sklízena a má vysokou kvalitu zrn. Pokud vás u nich některá káva zaujme, máte možnosti si balíček kávy zakoupit i domů.

Kofárna Café

Kavárna a pražírna Kofárna je poměrně novinkou na trhu. Jedná se tedy o novou útulnou kavárnu, která má za cíl vám ukázat, jak by měla správná káva chutnat. Kofárnu Café najdete u Smíchovské náplavky v ulici Zborovská. V této útulné kavárně najdete své separé díky mnoha zákoutím, které v sobě Kofárna skrývá. Můžete si najít místečko buďto přímo u okna s výhledem na probíhající rušný život za oknem, anebo někde jinde, kde to pro vás bude nejpohodlnější. Kavárnička je to sice menší, ale člověk by tam vydržel sedět celé hodiny i díky příjemné obsluze. Tuto příjemnou chvíli si můžete ještě zlepšit něčím dobrým do bříška, a to v Kofárně teda mají! K dostání jsou vždy dezerty a lehká jídla. Pokud vás však zajímají novinky o kávě, Kofárna tento rok rozšířila kavárnu o sklepní prostor s názvem „Coffee Lab“ = kávová laboratoř. V té vám nejlepší místní baristé ručními alternativními metodami připraví kávu a nejrůznější kávové drinky, což určitě stojí za vyzkoušení.

Praha nabízí mnoho dalších a skvělých útulných kaváren, které tu nejsou více rozepsané nebo vůbec zmíněné. Jako další krásné a útulné kavárny vám ale můžeme doporučit např. Cafefin, Alchymista a Café Letka. Skvělou další útulnou kavárnou je Starbucks Hrad, ve které když si sednete k oknu, naskytne se vám nádherný pohled na celou Prahu. Projděte si všechny útulné kavárny, které jsme vám tu doporučili, a napište nám, která se vám líbila nejvíce. Každý si určitě najde tu svou „nej“, tak věříme, že jsme vám s výběrem vaší oblíbené, a hlavně útulné kavárny pomohli. Pokud jste však zastáncem čajů a hledáte spíše útulnou čajovnu, podívejte se sem.