Město proslulé zejména svou průmyslovou a pivovarnickou historií vám může nabídnou mnohem více než krásné historické centrum města, popíjení piva či dokonce automobilku. Zavítat zde můžete i na několik ať už adrenalinových, či klidnějších zážitků. Ať už tak či tak, určitě budou nezapomenutelné.

Dnes vám přiblížíme tyto zážitky města Plzeň:

  • Bungee jumping
  • Tandemový seskok
  • Let balonem nad Plzní
  • Horolezecká stěna
  • Motokáry
  • Herna virtuální reality
  • Únikové hry
  • Paintball a Laser game
  • Pivní lázně

Bungee jumping

Pokud jste nadšenci do zabezpečených adrenalinových skoků, vyrazte do Plzně-Losiné, kde je pro vás připraven seskok z 50metrové výšky. Plzeň se pyšní také tím, že právě tato výška je silnější polovina výšky tamní, plzeňské katedrály sv. Bartoloměje, kterou naleznete na náměstí Republiky. Plzeňský bungee jumping stojí pro jednu osobu 2 299 Kč, můžete jej poukazem darovat, či si přikoupit video (1 000 Kč), 20 fotografií (také 1 000 Kč), nebo například vzpomínkové tričko (400 Kč)

Tandemový seskok

Když už jsme načali seskoky, kromě bungee jumpingu můžete v Plzni vyzkoušet také tandemové seskoky. Start je na letišti Plzeň-Líně, příprava na seskok trvá přibližně 15 minut, projdete potřebnou průpravou, dostanete speciální kombinézu, prakticky si nacvičíte spolupráci. Poté vás čeká samotný seskok z výšky přibližně 3 000 metrů, volný pád trvá cca 40 sekund, než se vám otevře padák, díky němuž se bezpečně dostanete zpátky na zemský povrch.

Na video ze seskoku v Plzni se můžete podívat tady:

Let balonem nad Plzní

Zmapovat město z ptačí perspektivy může být nezapomenutelným, a přitom vcelku klidným a pohodovým zážitkem, jenž si můžete užít sami, ve dvojici či s celou rodinou nebo přáteli. Vybrat si můžete z klasicky naplánované trasy, nebo si naplánovat svou vlastní. Z krás Plzně zahládnete historické jádro města s katedrálou, náměstím, synagogou (největší v České republice), pivovarnické centrum, okolní přírodu, řeky, ale i zříceninu hradu Radyně nebo dokonce vězeňský objekt Bory.

Cenově let vychází na 4 700 Kč pro jednu osobu, pokud letíte klasickým letem v koši pro 4-5 osob. Jinak můžete zvolit například romantický let, pro 2 osoby (+ pilot), který vychází na necelých 15 000 Kč, či soukromé lety pro více osob, kdy ten pro 5 osob vychází na necelých 20 000 Kč.

Záběry Plzně alespoň z dronu jsou k vidění zde:

Horolezecká stěna

Co se týče sportovního horolezectví má Plzeň hodně co nabídnou, jen horolezecké stěny má totiž 4. Začněme jednou z největších nejen v Plzni, ale v celé naší republice. Tu najdete ve sportovním areálu TJ Lokomotiva na Slovanech, čeká tam indoorová stěna o ploše 900 m2, s více než 150 lezeckými cestami. Vstupné se pohybuje kolem 100 Kč. Další indoorovou stěnu naleznete ve sportovním baru Rock’n’wall, každé pondělí je tam zlevněné vstupné pro studenty, za 40 Kč. Zbývající dvě stany jsou venkovní, kousek od sportovního baru naleznete v parku Štruncových sadů horolezeckou stěnu jménem Kobra, a poslední venkovní objevíte ve Škoda parku v Doudlevcích. Vstupné na obě je zdarma.

Video ze Škoda parku:

Motokáry

Chcete-li vyplavit trošku adrenalinu do krve za pomocí zběsilé jízdy, můžete navštívit indoorovou dráhu s 20 zatáčkami. Areál pro motokáry najdete pod mostem Milenia, vzít s sebou můžete i rodinu, nabízejí přímo i motokáry pro děti, trať je přizpůsobena.

Záběry z pohledu jezdce na plzeňská dráze:

Herna virtuální reality

Virtuální realita vás v celé své kráse přenese kamkoli jen budete chtít. Vezme vás na výlet, na nejvyšší horu světa či hluboko pod hladinu moře, nebo si s ní můžete zahrát některou z nabízených her, vybírat můžete z více než stovky. Na podrobnější článek o VR se můžete podívat tady. V Plzni doporučujeme zarezervovat si svůj termín předem, cena za jedno zařízení VR stojí na hodinu 390 Kč, použít ho může 1 až 4 osoby.

Únikové hry

Jako v mnoha dalších městech i v Plzni naleznete populární trend na poli her, a sice – únikové hry. Prostory naleznete přímo v centru Plzně, konkrétně na Solní 19. Z volitelných scénářů je nabízen například Chernobyl, který už, jak název napovídá, ladí hru do atmosféry jaderné katastrofy, a vašim úkolem je tuto katastrofu odvrátit. Čekají na vás prostory vypadající jako protiatomový kryt, adrenalinová zábava, mnoho hádanek a úkolů, a kromě všeho ostatního také silný příběh ze skutečného světa. Varianty hry jsou dvě, úvodní s běžnou obtížnost pro 2-4 osoby za 890 Kč, či varianta s vyšší obtížností pro 2-6 osob za 1590 Kč za jednu osobu.

Více z únikové hry v tomto videu:

Paintball a Laser game

Místa na hraní paintballu naleznete v Plzni rovnou dvě, s několika konkrétními tématy. První můžete vyzkoušet na letišti Plzeň-Lhota, kde vás čeká hra uvnitř hangárových bunkrů, což se vám pravděpodobně jen tak někde jinde nepoštěstí. Pokud se vám letadlové hangáry příliš nepozdávají, můžete si vybrat ještě venkovní hrací plochu, či si zvolit druhou variantu v centru města. Konkrétněji tedy v prostorech bývalých městských lázních. Hrát ve vypuštěném starém bazénu je taky vcelku zajímavá zkušenost, pro 6 až 45 hráčů. Výhodou krytého prostoru je také to, že se dá hrát za každého počasí, kdykoli v roce i v jakoukoli hodinu. Cenových balíčků nabízejí několik, obvykle na časový horizont 3 hodin, v rozmezí od 300 po 1 100 Kč za osobu.

V Plzni si můžete zahrát dokonce i Laser game, akční střílečku mají v prostorech na Slovanech, pro dospělého na jednu hru ve 2 hráčích vychází na 250 Kč, v 5 a více hráčích na 105 Kč.

Záběry ze hry v tehdejších lázních přímo zde:

Pivní lázně

Když už jsme si zde vyjmenovali tolik adrenalinových zážitků, neměli bychom zapomenout ani na to, čím je Plzeň proslulá zřejmě úplně nejvíc. Pivo k Plzni neodmyslitelně patří, a pivní lázně mohou být stejně skvělou zkušeností, jako jeho ochutnávání. Pohodlí lázní můžete nalézt v několika hotelech či jiných zařízení, obvykle i s dalšími lázeňskými, kosmetickými, či relaxačními procedurami. Při pivní lázni se naložíte do vany se speciální směsí z piva a dalších, obvykle tajných, ingrediencí. Cena pro jednoho v jedné vaně vychází obvykle do 1 000 Kč, pro dva poté ve společné vaně kolem 1 800 Kč.

Pro představu, jak vypadají pivní lázně mrkněte sem:

Pokud jste už Plzeň i s nabídkou zážitků vyzkoušeli, a rozhlížíte se, kam dál, můžete vyzkoušet například zážitkovou jízdu traktorem, třeba na jižní Moravě, či vyrazit do hor. O třech nejlepších českých ferratách jsme psali v článku zde.