Čeká vás speciální den a chcete, aby byl nezapomenutelný? Nebo jen chcete vzít někoho, na kom vám záleží, na skvělý oběd či večeři a ochutnat prvotřídní víno? Ať už jedno, druhé nebo nějaké třetí, pojďte se inspirovat, kam na takovou událost v centru Brna.

Retro consistorium

Mečová 356, Brno

Jedinečná vinárna v samotném srdci centra. Příjemný prostor, ochotný personál a samé delikatesy. I tak by se dal popsat tento podnik, k němuž patří i apartmán pro 6 osob. Pokud byste si tedy chtěli udělat velmi příjemný večer a neotrávit si jeho zakončení cestou domů, nabízí se vám jednoduché řešení.

Vína můžete degustovat buď klasicky po deci podle aktuálního lístku rozlévaných vín, nebo si pochutnáte přímo na celé lahvi. Mají tady výběr z Německa, Rakouska, Piemontu, Veneta, Sicílie, Toskánska, slibované Francie a samozřejmě i několik kousků prvotřídní lokální Moravy. Mimo víno můžete ochutnat i pár druhů šampaňského, whiskey anebo rumu. Nechybí ani Prosecco a pivo značky Erdinger, Corona a Plzeň.

K vínu určitě doporučujeme obložené prkénko se sýry, šunkami, a pečivem. Některé z balených dobrot si můžete i zakoupit s sebou domů.

V běžném provozu připravují každý týden polední menu o dvou možnostech a otevřeno mají od pondělí do soboty od 11.30 do 22 hodin.

Fotky jsou z oficiálních stránek Retro consistorium.

Don Pintxos

Dominikánské náměstí 3, Brno

Dona Pintxose naleznete jen o pár metrů dál a dokonce ještě půjdete z kopečku. Jestli jste tu nikdy nebyli, nebo si tady dáváte sraz s někým, kdo to tady vůbec nezná, jako dobré poznávací znamení vám, krom velkého nápisu nesoucí název, poslouží zavěšené sušené šunky (respektive celé zvířecí končetiny) ve vitríně.

Jak o sobě Don sám říká, je to španělský bar v bascickém stylu a jeho cílem je přinést kousek Španělska do našeho milovaného Brna. A přestože se sice zaměřuje na Španělsko, pochutnáte si tady na vínech z celé Evropy.

Kvůli atmosféře doporučujeme přijít za letního nebo teplého večera, posedět na zahrádce a ochutnat co nejvíc výborných tapas. Otevřeno je od úterý do soboty, 16-24 hodin.

Fotky jsou z oficiální facebookové stránky Don Pintxos.

Pavillon

Jezuitská 6, Brno

Pavillon je restaurace, která přímo vybízí k tomu, abyste si nejdřív zašli do divadla sídlícího hned vedle, a potom vašemu večeru dodali korunku v podobě perfektní večeře. Naleznete zde především steakové speciality, ale i slidery, mořské plody a obědová menu. Na polední posezení se v teplejších dnech hodí zahrádka schovaná pod stromy.

S parkováním je na tom lépe než podniky ve městě, v těsné blízkosti se nachází hned několik parkoviště včetně Janáčkova parkovacího domu. Vyrazit si sem můžete každý den v týdnu, od poledních hodin až do obvykle 11. večer, otevírací doba se liší podle jednotlivých dnů, pro konkrétní informaci se tak podívejte na web.

Fotky jsou z oficiálních stránek restaurace Pavillon.

Borgo Agnese

Kopečná 980, Brno

Podnik , který sice je ukrytý v malebných uličkách starého Brna, ale rozhodně si nezaslouží být přehlížený. Zaměřuje se na Středomořskou kuchyni a přijít si sem můžete na obědové menu (týdenní a víkendové) či na menu degustační. Restaurace případně zajišťuje i catering pro menší i větší akce. Naleznete zde pestrý nápojový lístek s nejrůznějšími drinky, hojnou zásobu Champagne, včetně lahví Doma Pérignona, které se až tak často nevidí. Mimo všechno uvnitř podniku vám připraví i piknikový koš, v nabídce mají 3 varianty, abyste si dobrot mohli užít i v přírodě. Doporučujeme, pokud chcete překvapit něčím neotřelým, na co nikdy nezapomenete.

Otevřeno mají od úterý do pátku, 17 až 24 hodin a v sobotu od 12 do 24 hodin.

Fotky jsou z oficiálních stránek Borgo Agnese.

Kohout na víně

Malinovského náměstí 2, Brno

K popsání tohoto podniku je nejlepší použít termín art wine restaurant. Jak již jste se mohli dovtípit, jeho specialitou je kohout na víně. Mimo něj nabízí zkrácené či plné degustační menu a více než 200 druhé vín z celého světa. Nachází se v prostorech Domu umění, ke kultuře tedy nemá daleko, ani díky přilehlým divadlům. Celá restaurace včetně zahrádky je však striktně nekuřácká, počítáte-li tedy s kouřením, vyražte raději jinam.

Otevřeno je každý den v týdnu kromě neděle, hodiny jsou různé, doporučujeme tak podívat se na stránky a vytvořit si rezervaci předem.

Fotky jsou z oficiálních facebookových stránek Kohout na víně.

Po dobrém jídle by se mohla hodit i procházka městem. A kam na takovou, abyste si po cestě užili i výhledu na město, jsme sepsali v tomto článku - Kam v Brně vyrazit na procházku s výhledem?