Chtěli byste v Praze vyrazit na řeku, ale v trošku větším stylu? Podívejte se na naše tipy na 5 luxusních plaveb po Vltavě, z nichž si odnesete nezapomenutelný zážitek!

V článku si přiblížíme tyto luxusní plavby po Vltavě:

  • Romantická celodenní vyhlídková plavba na Mělník s tradičním menu
  • Historickým parníkem s all-inclusive na Slapy
  • Tajuplná plavba Čertovkou
  • Plavba po Vltavě na party šlapadle
  • Soukromá plavba na míru

Romantická celodenní vyhlídková plavba na Mělník s tradičním menu

Hned první prémiová plavba nezůstane jen u Vltavy, ale vezme vás rovnou na soutok Vltavy s Labem. Po celý den se o vás bude starat posádka lodi, která zajistí veškeré jídlo a samozřejmě i vaše pohodlí. Čeká vás den plný pohody, historie a památek, jako je pověstná hora Říp, historický Hořínský kanál, zámek Nelahozeves, a především město Mělník s jeho zámkem, na jehož prohlídku je započítaná 2,5hodinová pauza ve městě. Na palubě budete mít své místo v hlavním salonu u okna, aby byl váš zážitek co nejautentičtější.

Plavba začíná v Praze na Rašínově nábřeží ráno v 7.00, pokračuje přes Čechův most, Troju, Roztoky, Kralupy nad Vltavou až do Mělníka, kam doráží přibližně ve 13.00, a kotví na 2,5 hodiny. Po této pauze určené na prohlídku Mělníka dle plánu zase odplouvá zhruba v 15.30, a návrat do Prahy, opět na Rašínovo nábřeží, je vypočítán na 22. hodinu večerní.

Menu se skládá ze snídaně, obvykle v podobě míchaných vajíček či párků s pečivem, následuje oběd, tradiční řízek s bramborovým salátem či kaší, jablečným závinem jako dezertem, večeře kolem 18.00 má na výběr: guláš s houskovým knedlíkem, moravského vrabce, šišky s mákem či kuřecí směs. K menu je zahrnuta i neomezená konzumace nápojů jako je pivo, víno, káva, čaj a nealkoholické drinky.

Celá vyhlídková plavba má tak trvání 15 hodin, a vychází na necelé 3000 Kč za jednu dospělou osobu. Na palubě není povoleno mít psa. Plavby jsou obvykle uskutečňovány v neděli.

Jak vypadá Mělník a vody kolem něj, kterými se při této plavbě necháte unášet uvidíte zde:

Historickým parníkem s all-inclusive na Slapy

Plavba na Slapy může být nezapomenutelným, celodenním zážitkem, během nějž si užijete nejen plavbu skrze krásnou přírodu, ale i tříchodové menu, historii okolí, a především také sami sebe, ať už vyrazíte v páru, s rodinou, či třeba s přáteli.

Čeká vás zážitková plavba o délce 9,5 hodin, na historickém parníku Vltava, který byl prohlášen kulturní památkou. Během výletu na vás čeká menu se třemi chody, které vám bude naservírováno při plavbě směrem tam, dále připadá 5 nápojů na osobu, příjemné malé občerstvení po cestě zpět, výklad o historii parníku i okolí, a pamětní list. Na Slapech je poté také možnost vykoupání se, či procházky k tamní památní soše nebo na Svatojánské proudy. Na místě se kotví 2 hodiny, poté se pluje zase zpátky k Rašínovu nábřeží, kde plavba také začíná. Vyplouvá se v 8.30, a příjezd je předpokládán v 18.00, přestávka na Slapech je naplánována v čase 12.30 až 14.30.

Tato netradiční plavba vás vyjde na 1990 Kč za dospělého, a 990 Kč za dítě.

Plavbu, lodě i prostředí můžete vidět výjimečně z ptačí perspektivy ve videu níže:

Tajuplná plavba Čertovkou

Pražská Čertovka, jinak známá také jako pražské Benátky, je plná krásných, malebných zákoutí hlavního města s pohádkovým nádechem. Je opředena tajuplnými pověstmi, jméno má údajně podle ženy s ďábelskou povahou. Dnes funguje jako přírodní hranice mezi pražskými částmi Malou Stranou a ostrovem Kampa. Místo také bylo inspirací či přímo prostorem pro natáčení několika filmů. Při plavbě podplujete ikonický Karlův most, minete několik dechberoucích starobylých staveb, a potkáte dokonce i starý, původní, dochovaný Velkopřevorský mlýn s jeho mlýnským kolem.

Plavby po Čertovce jsou pravidelné, a uskutečňují se obvykle na nové elektrické lodi se jménem Elvíra, či případně i v malých, mahagonových lodičkách. Malé dřevěné loďky jsou ideální, pokud chcete navodit autentickou a romantickou atmosféru, a přiblížit se skutečnému benátskému stylu. Pokud se chcete zaměřit především na okouzlující prostředí, a nevadí vám společnost dalších lidí, využijte klasickou pravidelnou vyjížďku. Plavba trvá 50 minut, startuje se od Čechova mostu, k dispozici není WC, ani audio výklad. Cena za dospělého je 390 Kč, za dítě 250 Kč.

Malou ochutnávku několika zákoutí Čertovky najdete v tomto videu:

Plavba po Vltavě na party šlapadle

Šlapací party loď je ideální zařízení na rozlučky se svobodou, večírky, oslavy či podobné příležitosti. Kapacita loďky je 12 osob, všichni sedí u velkých stolů, pod nimiž mohou pohodlně šlapat a pohánět tak loď vpřed. V případě únavy nebo jiného problému má však loď i motor, který je možno kdykoli zapnout do služby. Během plavby je přítomen samozřejmě kapitán, a k dispozici je i obsluha, která se stará o pohodlí hostů, obsluhování pípy a drinky. Na palubě je jako hlavní sortiment nabízeno v neomezeném množství pivo, Prosecco, Sangrie, cidery a další. Různé nápoje je však možno zajistit dle zadání klientů. Možné je taky ozvučení, o hudbu ani zábavu tak nebude nouze.

Loďku je možno rezervovat v čase od 10.00 do 22.00, délka jedné plavby je 90 minut, a pronájem (za všechny osoby) vychází na 4900 Kč. Nezapomenutelný zážitek zahájíte na Nábřeží Ludvíka Svobody, kde je místo srazu.

Jak takové šlapadlo vypadá si můžete detailněji prohlédnou zde:

Soukromá plavba na míru

Vypůjčení prvotřídní moderní lodi může být skvělým nápadem, pokud plánujete oslavu, svatbu či jinou událost, na niž chcete dlouho a v dobrém vzpomínat. V Praze si k plavbě po Vltavě můžete i samozřejmě zarezervovat některou z lodí, a vlastní nezapomenutelný zážitek si naplánovat přesně podle svých představ. Společnost Prague Boats nabízí například loď Grand Bohemia, jejich nejnovější motorovou, prosklenou loď s minimální kapacitou 200 osob, a maximální 500 osob. Cena jejího pronájmu je přibližně 55 000 Kč za jednu hodinu, ideální je k skutečně velké, unikátní a prémiové události. Dále je v nabídce jednopalubová, také prosklená loď s cateringem, a jménem Bohemia Rhapsody. Její kapacita je 100-166 osob a hodinový pronájem vyjde na 33 000 Kč. V neposlední řadě je dostupná i Agnes de Bohemia, o kapacitě 50-90 osob, za cenu 22 000 Kč na hodinu.

Při plánování plavby je k dispozici možnost výběru rautů, nápojů, či třeba i doprovodného programu jako je degustace vína, ginů, rumů koňaků; malé casino; barmanská show; karikaturista; fotobox; živá hudba; dj; světelná show či fotograf.

Jak taková akce může vypadat je k nahlédnutí v tomto videu:

Další zajímavé plavby můžete naleznout zde.

Kam po plavbě dál? Co pro změnu do vzduchu, vyzkoušet akrobatické lety? V tomto článku jsme je seřadili od nejlevnějších po nejdražších.