Máte doma čtyřnohého kamaráda, který chvilku neposedí? Ano? Tak to pro vás máme několik tipů, kde můžete vašeho milovaného rošťáka vypustit a to přímo v Praze! Nezní to báječně?

Libeň – Park Františka Kadlece

Jednoznačně nejlepším místem pro psy je Libeň. Nachází se zde spousta travnatých ploch a jednou z nich je park Františka Kadlece, který je dokonce oplocen a má několik překážek, přes které si pejskové mohou zazávodit. Tato psí louka je opravdu oblíbeným místem pro všechny pejskaře, zejména pro ty, kteří jsou milovníci agility.

Psí hřiště u Podolské vodárny

U agility parků ještě chvilku zůstaneme, přesuneme se však na oplocené psí hřiště nacházející se naproti Podolské vodárně, nedaleko pravého břehu Vltavy. Jde o vůbec první hřiště s překážkami pro psy v Praze. Vchod do oplocené části je z jedné strany přes dvojitá dvířka. Překážky jsou velmi dobře rozmístěny, takže najednou zde může "trénovat" i několik psů najednou. Pro páníčky jsou po celém vnitřním obvodu připraveny lavičky.

Lehovec – agility park

Oblíbeným agility parkem je psí louka na Lehovci v ulici Kukelská, nachází se zde celkem 9 atraktivních „hraček“ z akátového dřeva, na kterých se pejsci mohou vyřádit.

Psí louka v parku na Letné

Další známou oblastí je Letná. Park Letná nabízí krásný výhled na Staré Město a mimo jiné i ukrývá psí louku mezi palácem Letná a Kostelní ulicí. Výhodou této louky je to, že se zde váš miláček může ne jen vydovádět, ale i občerstvit z pítka. Pokud dostanete v parku chuť na něco malého, navštivte i se svým psím společníkem kavárnu Pod Lípami, která se nachází necelých 10 minut od psí louky, nebo kavárnu Alchymista, která je od parku Letná 15 minut chůzí. Obě kavány jsou přístupné pro pejsky.

Bohnice

Celkem 4 místa, která jsou označena jako psí louky naleznete v Bohnicích. Konkrétně leží na ulicích Katovická, Ratibořská, Ústavní a Hanouškova.

Holešovice – psí louka ve Stromovce

Dále se můžete se svým psím miláček vyřádit v pražské Stromovce, kde se nachází dostatečně velká psí louka a není to rozhodně jediné místo v parku, kde se mohou psi volně pohybovat. Pokud radši chodíte, než byste zůstávali na jednom místě, dá se využít pěkný a nenáročný výlet kolem severní části parku.

Inspirace na dogfriendly kavárny, pokud vás pobíhání v parcích unavilo

Pokud vás již procházky a pobíhání v parcích unavilo, máme tu pro vás inspiraci na dogfriendly kavárny.

Jednou z nich je například Kavárna Místo. Tuto kavárnu najdete jenom kousek od metra Hradčanská, v ulici Bubenečská. Pro pejsky jsou tu připraveny vždy misky s vodou a pro páníčky vydatné snídaně, obědy, dezerty i výběrová káva z pražírny Doubleshot.

Další takovou kavárnou je kavárna Spižírna, která se nachází na Korunní ulici. Mají tu snídaňové meníčko, večerní meníčko a buchty, mají tu teplé domácí buchty. A samozřejmě pejsci jsou tu vítáni.

Do třetice Coffee Room, opět dog friendly! Tato maličká kavárna se zahrádkou nabízí skvělou kávu, výtečné dezerty a jejich domácí banánový chlebíček s domácím arašídovým máslem a banány.

Naopak místu, kterému je naopak dobré se s psíkem obloukem vyhnout je hospoda Na Pekárně v Čakovičkách, její majitel je vyhlášený odpůrce psů!

Dog friendly kaváren je samozřejmě v Praze spousty. Pokud i vy máte svá oblíbená místa, kam rádi chodíte s pejsky na procházky, určitě nám dejte vědět a třeba se někde společně setkáme.

Seznam psích parků a hřišť v Praze

 • Podolská vodárna – psí hřiště
 • Lehovec – Agility park
 • Letná – psí louka v parku
 • Bohnice – psí louky – ul. Katovická, Ratibořská, Ústavní a Hanouškova
 • Libeň – park Františka Kadlece
 • Holešovice – psí louka ve Stromovce
 • Modřany – psí hřiště u Modřanské rokle
 • Krč – psí park se cvičištěm ul. Michelská
 • Vršovice – psí hřiště u vl. nádraží Vršovice
 • Žižkov – park Parukářka
 • Karlín – psí hřiště v ul. Rohanské nábřeží a na Invalidovně
 • Bulovka – psí louka Na Střáži