Na první pohled se může zdát, že čajovny jsou si velice podobné a chodí tam „určitý“ typ lidí. Ale opak je pravdou, mají tolik tváří jako čaj samotný. Je to skvělá alternativa ke kavárně, kde se dá vést rozhovor ve dvou, bavit se přáteli nebo číst knihu. Ideální místo, kde si dát výborný čaj, něco malého k snědku, jako pity, kuskus a tousty, drobné pochutiny, případně si zakouřit vodní dýmku.

České čajovny mají dlouhou tradici, na kterou bylo navázáno po revoluci. Věděli jste, že patříme k zemím s největším počtem čajoven na počet obyvatel? Ne? Tak je možná na čase, abyste i vy objevili jejich kouzlo.

Květinová čajovna

Mezi Karlovým náměstím a Národní třídou ve vnitrobloku v Myslíkově ulici se skrývá Květinová čajovna. Při vstupu hluk ulice necháte za sebou a vstoupíte do oázy ticha a míru. Můžete si vybrat, jestli se posadíte na pódium mezi polštářky, zavrtáte se do útulných křesílek nebo se raději posadíte zpříma na židle. Místa je tu dost, pokud chcete víc klidu, můžete si sednout do jedné ze dvou menších místností a pokud je vás víc, třetí a největší místnost je stvořená přímo pro vás.

Ať už se usadíte kdekoliv, dýchne na vás duch pohody. Příjemné prostředí a přátelská obsluha spolu s lehkým přítmí vám dovolí vypnout. Kromě široké nabídky čajů si můžete dát i něco na zahnání hladu či dobrého na zub nebo si i zabafat z vodní dýmky. Každý si tady najde to svoje. Je to báječné místo pro setkání i sdílení nebo pro odpočinek s knihou v ruce. Navíc se nachází hned u řeky, takže svou návštěvu můžete zakončit procházkou kolem ní.

 • Adresa: Myslíkova 6, Praha 2
 • Cena: 50-110
 • Vodní dýmka: Ano
 • Otevírací doba: 10:00 – 21:30

Andělská čajovna

Jedna z hlavních výhod této čajovny je dlouhá otevírací doba. Můžete sem přijít klidně i o půlnoci a v klidu si popovídat s přáteli. Již při příchodu Vás ovine příjemná vůně, která ve vás navodí klid. Můžete svůj čas strávit nad šálkem čaje, ale i se skleničkou skotské whisky nebo medoviny v ruce. Pokud jste hladoví, doporučujeme spíše navštívit jiné čajovny, zde si objednáte pouze drobné pochutiny pro mlsné jazýčky.

Andělská čajovna je nejen známá skvělým výběrem kvalitních čajů, ale i svými čajovými koktejly a velkým výběrem tabáku do vodní dýmky. Prostor se nachází v rekonstruovaném sklepení a tvoří ho jedna velká otevřená místnost. V žlutě vymalované části si můžete sednout na krásný dřevěný nábytek. Zatímco v zelené části se můžete usadit na polštářky k malým dřevěným stolečkům. Krásná dominanta této čajovny je malba západu slunce v lese na zadní stěně.

 • Adresa: Ječná 26, Praha 2
 • Cena: 50-150
 • Vodní dýmka: Ano
 • Otevírací doba: Pondělí - Neděle 14:00-02:00

Dobrá čajovna

Vybavíte si pod slovem čajovna lehké přítmí, orientální výzdobu a příjemnou hudbu? Potom zamiřte sem. Je to vynikající místo, když si chcete odpočinout od rušného centra Prahy v dolní části Václavského náměstí. Otevřeli jako jedni z prvních v Praze a mnozí čajovníci se tady zaučovali. Pokud máte rádi kvalitu a tradici, tady najdete obojí. Díky širokému sortimentu čajů z celého světa si zde vybere opravdu každý.

Z pestrého jídelníčku si vyberete, jak něco malého k zakousnutí nebo na chuť tak plnohodnotné a dobré jídlo. Během letních dnů si můžete sednout i na zahrádku. Čajovna se skládá ze tří pohodlných místností se stěnami ozdobenými obrázky čajů, čajovníků a lidí pijících čaj. Navíc v Ostrovní ulici se nachází druhá pobočka a mnohé další můžete najít po celé České republice.

 • Lokalita: Václavské náměstí 14, Praha1
 • Cena: 50-150
 • Vodní dýmka: Ne
 • Otevírací doba:
 • Pondělí - Pátek 10:00-21:30
 • Sobota: 12:00-21:30
 • Neděle: 14:00-21:30

U Džoudyho

Jestli máte rádi světlé a otevřené prostory, bude se vám tady líbit. Čajovnu U Džoudyho najdete na I. P. Pavlova přímo u tramvajové zastávky. Sejdete pár schodů a hned můžete nasát příjemně klidnou atmosférou.

Vchod do čajovny je přes malý útulný krámek, kde si můžete koupit čaje, knihy nebo dekorační věci. Prostory čajovny jsou velmi dobře uspořádány. Rozkládají se na dvou patrech a v letních měsících oceníte i venkovní zahrádku. Dole najdete pár stolů přímo vybízejících k posazení. Pokud si chcete sednout spíše na zem, pokračujte dále po schodech do patra. V patře také objevíte knihovnu se stolními hrami a knihami.

Sortiment čajů je bohatý a vybrat by si měl i náročný zákazník. Těm, kteří nejsou odborníky, poradí s výběrem čaje příjemný personál. Díky široké základně zákazníků tu můžete potkat lidi ve formálním i batikovaném oblečení. Je to pohodové a živé místo pro osobní setkávání a díky Wifi i pro práci. Můžete si sednout a rozjímat nad šálkem lahodného čaje, tak se stavit na dobrý veganský oběd.

 • Adresa: Jugoslávská 7, Praha 2
 • Cena: 50-160
 • Vodní dýmka: Ne
 • Otevírací doba: Pondělí - Pátek: 11.00 - 21.00

Čajovna U Zlatého Kohouta

Když vejdete do dvora kousek od Havelského tržiště, první vás zaujmou sochy ze zdejší galerie. Před vstupem do čajovny je malá zahrádka, která přímo vybízí k posazení a na rozdíl od parných ulic, je tady příjemný chládek.

Když vstoupíte dovnitř, tak se před vámi otevře téměř až pohádkový svět. Člověk si tu připadá, jak v chaloupce u kouzelné babičky. Krásný starý nábytek, pódium s polštářky nebo dřevěné stolky s pohodlnými židlemi, každý si tady najde to své. A aby toho nebylo málo, tak celou atmosféru dovršuje krb v rohu místnosti.

Tato místnost je lemována policí, na které jsou vyskládané hry a knihy na zapůjčení. Ač mají v nabídce mají sto čajů, určitě se v záplavě čajů se neztratíte, ať ukážete na jakýkoliv, bude vám chutnat. Přikusovat k tomu můžete něco sladkého, anebo se zakousnout do toustů. Navíc v této čajovně neucítíte ani závan vonných tyčinek nebo tabáku z vodních dýmek.

Když si chcete odpočinout a dát si šálek dobrého čaje v centru Prahy, pak neváhejte. Nechte se unášet snovou a příjemně klidnou atmosférou a dobíjte si baterky.

 • Adresa: Michalská 3, Praha1
 • Cena: 50-125
 • Vodní dýmka: Ne
 • Otevírací doba:
 • Pondělí – Pátek: 12:00 - 21:30
 • Sobota – Neděle: 14:00 - 21:30

Rada na závěr pro nezkušené pijáky čaje, nebojte se zeptat obsluhy. Vždy vám rádi poradí. Není nic horšího pro nováčka, než zajít do vychvalované čajovny a dát si čaj, který je určen skoro jen pro „fajnšmekry“.

Jestli jste větší kávomil než čajomil, tak si určitě přečtěte náš článek o kavárnách.

Nenašli jste v našem výběru svou oblíbenou čajovnu? Napište nám do komentáře, která to je.