Léto se nám nezadržitelně blíží a teploty na teploměru pomalu stoupají. Někteří štastlivci mají již naplánovanou cestu k moři, ale co my, kteří mají léto omezené jen na krátký, ale zasloužený víkendový oddych? Nevěšme hlavu a zkusme si zasloužené volno užít naplno! Co ale vymyslet za aktivity? Začtěte se do našeho nového článku a načerpejte inspiraci! Tentokrát zde najdete tipy na letní aktivity, které vás nebudou stát ani korunu!

1) Jděte na piknik

Venku je krásné počasí a byla by obrovská škoda, kdybyste zůstali doma! Domluvte se s kamarády nebo s vaší polvičkou, vezměte deku, připravte si doma nějaké výborné jídlo, které si vezmete s sebou a jděte si sednou do vašeho oblíbeného parku. A pokud nebudete mít dostatek nápadů, jaké jídlo na piknik připravit, můžete se domluvit s kamarády, aby každý přinesl nějakou specialitu, která by dle něho na pikniku neměla chybět. Za nás můžeme doporučit chutné tousty, bábovku, domací limonádu nebo smoothie.

2) Prozkoumejte vaše okolí

Ve vašem městě bydlíte již několik let, ale zatím jste neměli čas prozkoumat jeho okolí? Teď nastal ten pravý čas! Zabalte si důležité věci do batohu, pokud chcete, sežeňte si parťáka a vyražte na prozkoumání města. Podívejte se do lesa, který máte hned za rohem, nebo zajděte do parku, kde se dá skvěle relaxovat. Na procházku můžete vzít i svého mazlíčka, kterého takový výlet jistě potěší. Další možností je sednout si na kolo a zajet se podívat na neznámá místa, na která se jen tak nedostanete. Věříme, že nějaké lákavé místo vyhledáte a vytvoříte si nový zážitek. A kdo ví, třeba vás některé zaujme tak, že se tam budete rádi vracet.

3) Jděte stanovat

Máte ve svém okolí místo, kde je klid, ticho a dostatek prostoru? Využijte toho, domluvte se s přáteli a jděte stanovat. Je to skvělá příležitost, jak být chvilku s blízkými, užít si spoustu zábavy a hodit každodenní starosti za hlavu. Nezapomeňte ke stanování přihodit také nějaké deskové hry, u kterých se jistě pobavíte. Pokud vás přepadne hlad, můžete si opéct buřty a nebo si něco ugrilovat.

4) Zacvičte si

Zima byla dlouhá a vás už jistě unavuje cvičení ve fitness centru, kde není čerstvý vzduch a jste uzavřeni v jedné místnosti. Využijte tedy sluníčka a vyražte ven. Zkuste si zacvičit jógu v ranních hodinách někde v parku nebo na zahradě. Také si můžete jít zaběhat do lesa, kde si vyčistíte hlavu a užijete si chvilku klidu. Věřte nám, že po cvičení na čerstvém vzduchu, budete mít mnohem větší energii!

5) Vyražte k vodě

Venkovní teploty stoupají, vám je neskutečné horko a láká vás myšlenka, že byste se vykoupali ve studené vodě? Najděte si s přáteli přehradu nebo řeku ve vašem okolí a zajděte se společne zchladit. Nezapomeňte si vzít třeba rakety na badminton nebo frisbee, abyste se zabavili i ve chvíli, kdy se nebudete zrovna koupat. Pokud máte k dispozici bazén na zahradě, máte vyhráno a můžete uspořádat skvělou sešlost s kamarády. A taková malá sešlost může skončit například u grilovačky. Inspirace pro vodní aktivity můžete se podívat zde.

6) Ukliďte v přírodě

Nenadchl vás žádný náš tip a rádi byste pomohli svému okolí? Pokud ano, můžete vyrazit na procházku po přírodě, kterou můžete spojit s úklidem okolí. V dnešní době je kolem nás spoustu odpadků, které lidé házejí kolem sebe a příroda si s nimi poradí velmi těžko. Zkuste jí tedy pomoci a sesbírejte veškeré odpadky, na které při procházce narazíte. Budete mít ze sebe skvělý pocit, ale navíc pomůžete přírodě, která bude opět o něco čistší.

Věříme, že vás alespoň jeden tip z našeho článku zaujal, nebo jste se alespoň nechali isnpirovat a užijete si léto naplno tak, jako my! Další tipy k nalezení v našem blogu.