Každým rokem začátkem května se sociální sítě doslova hemží fotografiemi v nádherných rozsáhlých rozkvetlých alejích ovocných stromů. Ty v Brně se nachází za městskou částí Starý Lískovec. Kdo kolem oblasti pouze projíždí, nikdy by ho nenapadlo, že za panelovými domy a vzdálenější vesnickou zástavbou může objevit tak nádherné místo.

Dechberoucí fotografie nejsou vše, co tato oblast nabízí. Celoročně sady lákají místní obyvatelé i turisty k dlouhým procházkám v krásné přírodě jen kousek od rušného centra Brna. I na podzim má krajina své kouzlo. Atmosféru si můžete vychutnat během tradičního podzimního sběru jablek, který probíhá přibližně v polovině září.

TFP foto - Matúš Horváth

Sady Lískovec vlastní ovocnářský podnik, který má již 40 letou tradici v pěstování zdravého a chutného ovoce. Po zpracování sadařská společnost vyrábí i vlastní mošty a pyré. Vše je ze 100% ovoce  bez přidaných látek a cukrů.

V současné době jsou sady složené převážně ze 100 hektarů  jabloní, ale také několika stromů hrušek, meruněk, broskví a švestek.

Jak se do sadů dostanete? ( mapa )

Existuje spousta způsobů, jak se k sadům pomoci místní městské hromadné dopravy přiblížit. Nicméně žádná linka vás nedoveze až k bránám ovocného království. Pokud se nacházíte v centru Brna blízko vlakového nádraží, nejlepší volbou pro vás bude tramvaj číslo 8. Případně můžete zvolit linku č. 2 a přesednou na č. 6. Při jízdě autobusem vás přesedání nemine. Nasednout můžete do autobusu č. 40, na který se napojuje linka č. 51, nebo 69.