Výborné jídlo, příjemné prostředí a nápoje, které vás s přicházejícím podzimem zahřejí, možná i u srdce. Rozepsali jsme se o 4 podnicích, které vám přesně toto nabídnout. Dáte si malou ochutnávku?

4 pokoje

Vachova 6, Brno

Podnik s duší, kterou musíte poznat na vlastní kůži. Otevřený od 8 ranní, až do pozdních ranních hodin. S neotřelým snídaňovým meníčkem, skvělým výběrem kávy i čaje. U čaje je dosti pravděpodobné, že při jeho výběru vůbec nebudete tušit, co si pod názvy představit, pokud tedy nejste pravý znalci. Ničeho se však nebojte, obsluha je velmi sympatická a s vaším výběrem vám moc ráda pomůže. Výhodou také je, že si sami můžete zvolit v jaké velikosti nápoj chcete, od 2 dc snad až po celý litr. Sama jsem při brunchi ochutnala jejich pověstné lívance, zkusila jsem slanou variantu, s vajíčkem, slaninou a kapkou medu. Chuť byla velmi pestrá, zasycená jsem byla až do dřívější večeře avšak nedoporučila bych tuto variantu lidem, kteří neradi experimentují, jelikož sladká chuť medu je ke slanému zbytku lehce nezvyklá. A protože jsem milovníkem zeleného čaje, ochutnala jsem ten s Jasmínem, a byl naprosto bez chyby. Mimo svou kuchyni a bar jsou 4 pokoje známé svými neonovými nápisy, červeným světlem, a skvělou zábavou s příjemnou atmosférou.

Skog

Dominikánské náměstí 187/5

Otevírací doba je tady dosti podobná, v týdnu se startuje v 8 ráno, o víkendu v 9, a pohostí vás obvykle cca do půlnoci, některé dny o něco déle, některé o něco méně. Zažijete tady tak ranní pracovnu, odpolední kavárnu a večerní bar. Vhodná je, jak jsem již nastínila, i na práci, při níž je vaším jediným společníkem laptop. Skvělá je však i na posezení s kamarády nebo právě na brunch. Naleznete zde výběrovou kávu, dobré čaje, pořádné porce a vegetariánské menu. Sídlí přímo v centru města na Dominikánském náměstí, na nějž máte z kavárny krásný výhled, ať už sedíte na malé zahrádce kolem kavárny nebo v teple za oknem.

Fotky jsou z facebookové stránky podniku.

Kafec

Úvoz 120, Brno nebo Orlí 16, Brno

Síť kaváren, které v Brně naleznete už na dvou místech, zavítat do ní však můžete i ve Zlíně, Plzni, Uherském hradišti nebo Olomouci. Razí heslo, že ke štěstí občas stačí málo, a náladu si tak můžete zlepšit například jejich vaflemi. Nabízejí i speciální varianty podle ročního období, s přicházejícím podzimem tak může být skvělou volbou vafle se švestkami a skořicí. Mimo ně si však můžete pochutnat na královských snídaních třeba v anglickém stylu, s porcí fazolí, slaniny, párků a vajíčka. Jelikož sídlí také v centru města, lepší dostupnost je samozřejmě pěšky, nebo hromadnou dopravou. Pokud se však přeci jen vydáte autem, s registrací v modré zóně můžete zaparkovat i vcelku blízko podnikům.

Funguje od ranní 8. hodiny a zavírá ve 20, o víkendu v 19 hodin.

Fotky jsou z facebookové stránky podniku.

Podnik café bar

Peroutkova 5, Brno

Podnik v srdci starého Brna vás uvítá útulnou náladou, vůní kávy, a sezónní nabídkou. Kávu mají výběrovou, nabídnou několik typů přípravy a odnést si s sebou můžete i sáček se zrníčky. Prostorově sice není největší, ale je dost velký na to, aby pořádal výstavy obrazů ve spolupráci s galerií. Ideální, když se potulujete po centru, a přepadne vás hlad, nebo třeba jen chuť na něco opravdu dobrého.

Fotky jsou z facebookové stránky podniku.

A co v Brně dělat po brunchi? Co si takhle projít unikátní brněnské pasáže? Napsali jsme o nich tady.