Den otců není oficiálním svátkem jako Den matek. A to je škoda, nemyslíte? Právě proto byste na svého tatínka neměli zapomenout a měli byste si na tento den připravit nějaké speciální překvapení, kterým mu uděláte obrovskou radost. Připravili jsme si pro vás základní informace o Dni otců a něco málo o jeho historii. Na závěr se můžete podívat, jaké zážitky jsou pro tatínky ty pravé a ze kterých budou nadšení jako malí kluci. :)

Proč bychom měli slavit den otců?

Když se vás někdo zeptá na otázku, proč slavíte Den matek, jistě rychle odpovíte, že přeci jako poděkování za to, že se o vás maminka stará, dává vám lásku a za celoroční fušku s dětmi si to zaslouží. Jistě, s tím naprosto souhlasíme, ale ke zplození dětí jsou přeci zapotřebí dva. Tatínci hrají v našich životech také velkou a důležitou roli, starají se o celou rodinu a učí nás spoustu věcí. Zkuste si sednout ke stolu, vezměte si papír, tužku a sepište co nejvíce věcí, za které jste svému tatínkovi vděční. Uvidíte, že jich nebude málo! K tomu můžete připsat nějaký moment nebo zážitek, na který moc rádi vzpomínáte. Na konec doplňte krátký text nebo poděkování a máte přáníčko, které můžete tatínkovi dát a udělat mu radost na Den otců. :)

Kde se vlastně vzal?

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak Den otců vznikl? Kdo ho vymyslel? Přiznáme se, že ani náš tým Stips nevěděl nic o historii tohoto dne. To jsme ale ihned napravili a při hledání informací, které byly potřeba do tohoto článku, jsme zjistili celou historii. Tak se na ni pojďme podívat!

Se vším začala Američanka Sonora Smart Doddová, která tuto tradici založila na počest svého otce. Její ovdovělý tatínek se staral o ni a její 4 sourozence. Tímto mu chtěla vyjádřit vděčnost, a tak se 19. června 1910 v americkém městečku konala soukromá oslava. Proč právě v tento den? Odpověď je jednoduchá, její otec v tento den slaví narozeniny. V roce 1966 prezident Lyndon Johnson prohlásil, že třetí červnová neděle bude oficiálně Dnem otců.

Vymyslete něco zajímavého

Na Den matek uspějete s květinami, ale u mužů je to trochu složitější, kytky se opravdu pro muže moc nehodí. :) Ale co jiného vybrat? Zaměřte se na jídlo a pití a vyberte to, co má váš tatínek opravdu rád. Rád si dá k televizi pivo? Kupte mu nějaké speciální balení! Vybrat můžete také nějakou čokoládu, která mu chutná. Velký úspěch bude mít jistě i dárkový koš, do kterého můžete naskládat spoustu dobrot, které má váš tatínek rád. Dále můžete vytvořit přáníčko, ve kterém bude napsán osobní vzkaz. Ručně vyrobené dárky přeci jen potěší o něco víc, nemyslíte?

Rádi byste tatínka překvapili a darovali mu opravdu zajímavý zážitek, na který bude vždy s úsměvem vzpomínat? Níže pro vás máme pár tipů!

Vyberte tatínkovi zajímavý zážitek

Chcete letos na Den otců darovat něco výjimečného? Podívejte se do našeho katalogu zážitků, určitě vám něco padne do oka!

Pokud se vám nechce hledat ve všech těch zážitcích, které nabízíme, představíme vám alespoň ty nejzákladnější, které se pro muže hodí.

Nezapomenutelná jízda

Muži milují auta, to je všeobecně známé, proto by byl hřích, kdybychom tu nezmínili právě jízdu v autě. V našem katalogu se jich nachází hned několik! Láká vašeho tatínka pořádně rychlá jízda? Potom byste se měli podívat do kategorie sportovních vozů. Má rád bojová vozidla a vždy se chtěl v nějakém projet? Doporučit můžeme jízdu tankem. Poslední možností je terénní jízda, ve které si můžete vybrat třeba jízdu na čtyřkolce nebo v terénním voze.

Trochu adrenalinu

Nebojte se, nemusíte ihned objednávat seskok padákem. My máme namysli trochu jiný adrenalin. Zkuste svého tatínka potěšit třeba střelbou! Vrátí se do svých dětských let a vyzkouší si vše konečně v praxi.
Ovšem pokud byste měli náhodou zájem o již zmíněny seskok, najdete ho zde.

Netradiční zážitky

Skvělou volbou jsou také simulátory, které zajistí spoustu zábavy! Chtěl si váš tatínek někdy vyzkoušet, jaké to je být pilotem? Objednejte mu letecký simulátor, díky kterému si vyzkouší, jak to všechno probíhá. Zajímá ho, jaký je seskok padákem, ale nemá na to odvahu? Vyzkoušet může simulátor volného pádu.

Žádný zmíněný zážitek vás nezaujal? Podívejte se do našeho článku Dárky pro muže, třeba vyberete něco zajímavého tam.