V dnešním článku jsme se zaměřili na vytipování několika druhů sportovních-adrenalinových nadšenců. Znáte to – někdo přehání, někdo radí a někdo raději uteče… 😀 Tak schválně, jestli se v naší typologii najdete!

Vymlouvač

Vymlouvač je charakteristický svou verbální komunikací. V běžném životě ho pravděpodobně najdete jako průměrného markeťáka, podomního prodejce anebo finančního poradce.

Když dojde ke skutečné akci, při které hladina adrenalinu nebezpečně stoupá, obratně vám vysvětlí všechny zřejmé přírodní zákonitosti. Pravděpodobně vám rovněž udá propočty, jaká je pravděpodobnost neotevření padáku v letu a jaký má celá tato akce dopad na životní prostředí a globální oteplování.

Když by měl ovšem sám vystoupit vpřed, tak vám s pomocí těch samých argumentů vysvětlí, proč on sám tohle teď dělat nemůže. „To já bych skočil hned a bez problému, ale teď si představ – víš, jak to letadlo znečistí ovzduší? A to má totiž přímou souvislost s táním ledovců na Antarktidě! To teda ne, tohle já teď dělat nebudu!“

S Vymlouvačem nemá cenu diskutovat! Při poukazování na hloupost výmluv se začnete zamotávat do spletité sítě divokých konspiračních teorií, a možná byste přisli i na to, jaké hovado je vlastně váš kamarád.

Přeháněč

Vymlouvač je často doprovázen Přeháněčem. Zatímco vy jste pouze chtěli vyzkoušet seskok s padákem, z jedné strany posloucháte divoké teorie o recyklaci odpadu, z druhé strany se za svůj názor staví Přeháněč: „Si děláš srandu, ne? Tohle jsem já dělal v pubertě! Pokud chceš skutečnej adrenalin, musíš vyzkoušet bungee jumping!“

Než se stačíte zapojit do konverzace, je vám vysvětleno: „Ale ne tady na Žďákováku, to je pro děcka! To já, když byl v Americe, tak jsme skákali z brooklynskýcho mostu! To byl panečku nářez! Takhle to tady u nás udělat neumí…“

Víte, že pokud se budete Přeháněči snažit vysvětlit, že byl ve svém životě nejdál v Hamburku, bude vám vynadáno do cucáků neznalých světa. V tuto chvíli je lepší vytvořit místo Vymlouvači, který Přeháněče zavalí informacemi o brooklynském podílu na těžbě uranu v Kazachstánu, čímž ho budete mít na chvíli z krku.

Pochybovač

Pochybovač může ze začátku zůstat skrytý, leč je to pouze zdání. Stejně jako kontrola z ČOIky jen čeká na svou příležitost, po které skočí a zakousne se do ní.

Jemu se do toho fakt nechce! Ale protože rozhodně nechce vypadat jako posera, nedá to na sobě najevo. Na každý argument okamžitě odpoví se zdůrazněním jeho rizika! „Hele, ale víš, kolik ročně zemře lidí na světě na bungee jumping? Jeden! Říkali, že mu bylo 80 let a dostal infarkt, ale to si snaží jen zachránit zadek! A závod na čtyřkolkách by byl rozhodně super, ale ty dnešní mašiny z Číny jsou prej děsně nespolehlivý – kámoš si na tom zlomil nohu…“

Nechte ho věřit, že jeho argumenty berete vážně. Pravděpodobně po něm v práci skáče šéf anebo doma manželka. Pochybovač má prostě rád svou komfortní zónu a vystupovat z ní nehodlá. A pokud u toho nebude vypadat jako srab, tak to jsou body navíc!

Závislák

Závislák je poslední člen party. Miluje adrenalin a všechny sporty vyzkoušel už aspoň pětkrát. Mluví velmi rychle a celým tělem jako by mu probíjela elektřina – asi jako kofeinem sjetá fretka přebíhající zprava doleva světelnou rychlostí.

Protože všechno zná, bude na vás chrlit kvanta informací a strhujících doporučení. „Na vodní skútry rozhodně ne na Orlík; na bungee si rozhodně vzít páteřák; na střelby jedině s AK-47 a rozhodně bez útočné pušky, protože ta strašně kope a udělá modřinu.“

Závislák sype z rukávu zážitky, destinace, druhy výstroje a všechno ostatní, bez čeho se rozhodně nikdy nemůžete obejít! Nechcete přece vypadat jako amatér! Pokud máte chuť vidět divadlo, přesměrujte jeho konverzaci na Vymlouvače a sledujte Novoroční ohňostroj, který vykouzlí úsměv nejednomu dítěti :).

Poznali jste v typologii vaše přátele? Pokud ne, prohlédněte si sekci adrenalinových zážitků a nadhoďte je jako téma kamarádům u piva! Schválně, kolik jednotlivých typů napočítáte!