Představte si, že sedíte na písečně pláži daleko od domova. Pláž je nádherná, táhnoucí se do nekonečna. Před vámi azurové a průzračné moře. Tropické teploty. V ruce držíte drink, posloucháte vzdálené tóny reggae a cítíte vůni místních specialit. Později se přesunete do baru a ochutnáváte ty nejvytříbenější rumy světa. Nacházíte se nejjižněji v Severní Americe, u Karibského moře na jednom z mnoha zdejších ostrovů. Možná jsou to Antily, nebo Bahamy.

Je vám tato představa až příliš vzdálená? Nezoufejte. Pojďme se společně podívat do Brna na místo, kde můžete doslova cítit a ochutnat Karibik.

Zdroj obrázku: roatan.cz

Restaurace Havana (mapa)

Název Havana (španělsky: San Cristóbal de La Habana) je pravděpodobně inspirováno dle hlavního města Kuby, jenž je jedním z předních vývozců rumů světa a odkud pochází i rumová značka Havana Club a například i Bacardi.

Tato italská restaurace je vyhlášená možnosti degustace rumů nejen z Kuby a oblasti Karibiku, ale také speciály z dalších zemí světa a rumy vytvořenými na základě požadavků podniku. Havana si zakládá na vysoké kvalitě a vyvážené chuti těchto alkoholových pochutin. Nápoje lze zakoupit přímo v restauraci, nebo na jejich webových stránkách https://www.kuprum.cz/

Ceny rumů se pohybují podle jednotlivých značek od sto korun až po několik desítek tisíc korun. Záleží pouze na vaší preferenci. Z nejznámějších a cenově dostupnějších značek si můžete zakoupit například Legendario Elixir de Cuba, nebo Diplomatico Mantuano. Naopak nejdražším rumem je Brugal Papa Andres.

Zdroj obrázku: Havana restaurant

Jaké je prostředí a nabídka pokrmů?

Dovolenkovou atmosféru doplňuje krásné prostředí s exotickými rostlinami a speciální nabídka pokrmů. Jídelní lístek vás možná zaujme španělskými názvy s podrobnějšími popisky v češtině. Z originálních kubánských jídel si můžete  objednat například Plato De Habana, což je pokrm skládající se z hovězí Ropa Vieja, kuřecí Pollo Florida, rýže Congri a fazolí Sorpressa frijoles.

Restauraci vám vřele doporučuji. Interiér ve vás vyvolá dovolenkovou náladu. Jídlo je chuťově i kreativně dokonalé. A pokud budete mít štěstí, možná zrovna váš pokrm bude servírován v kokosových miskách.

Zdroj obrázků: restu.cz

Malý tip na závěr

Prostory lze rezervovat pro vaši rodinnou oslavu, vánoční večírek  i dětskou párty. Restaurace pořádá události typu Silvestr, Oldies party, Karibská noc a další. V nabídce jsou také služby Havana cukrárny.

Další zajímavá místa v Brně naleznete na našem blogu.

Zdroj obrázku: restu.cz