Počasí se ochlazuje, dny se zkracují a odpočinek je více než vítaný. Jedním z nejlepších míst, kam si vyrazit za relaxem jsou wellness centra. Do kterých vyrazit přímo v Ostravě si přiblížíme v dnešním článku, a to od těch nejzajímavějších s netradičními procedurami a exotickými rituály, až po ty nejklasičtější s příjemnou saunou a vířivkami.

Klasický wellness, masáže i tělové rituály v Ostravě

Mají pobočky v Praze i v Ostravě, v Ostravě konkrétně na adrese Zkrácená 2703, hned vedle areálu najdete velké parkoviště i atletickou halu. Pokud byste se vydali hromadnou dopravou, miřte na zastávku Sport Arena. Toto zařízení je ideální ať už si chcete zajít na klasické wellness a prožít hezkou chvilku odpočinku, nebo ještě lépe – pokud chcete zažít něco méně typického a nového. Kromě různých masáží a procedur tu totiž nabízejí i tělové rituály, z nichž si pár přiblížíme v následujících řádcích. Věnovat jeden z takových komplexních rituálu může být perfektním nápad na romantický dárek.

Tělový rituál Fiji

Komplexní péče o celé vaše tělo, od konečků vlasů až po paty, péče o pokožku, svaly, i mysli. Délka rituálu se vším všudy je 80 minut, vyjde vás na 1 790 Kč a můžete se při něm těšit na peeling celého těla, zábal, horké kameny i ošetření vlasů. Peeling se provádí krémovým kokosovým peelingem, očisťuje vaše tělo, odstraňuje z něj již odumřelé buňky, zábal poté pokožku pořádně vyživí, má také vliv na její pružnost. Chvíle s horkými kameny je věnována především odpočinku, a díky ošetření vlasů se nezapomene ani na pokožku hlavy, které se obvykle tolik péče nedostává. Výhoda rituálu je i v doplnění potřebných vitamínů a hydratace.

Tělový rituál Totoka

Přemýšleli jste někdy, jaké by to bylo obalit se do slaďoučkého, na živiny bohatého medu? Tady si to můžete vyzkoušet, a kromě medu na vlastní kůži otestuje dokonce i kokos. Rituál je doporučován zejména ženám, které dlouhodobě trápí celulitida. Začíná medovou hydratační koupelí, obsahuje opět peeling, medovou masku, při níž je vyhrazen čas na relax, a na závěr vás nemine ani tradiční fidžijská masáž hlavy, prováděna kokosovým olejem. Délka je jako u předchozího rituálu 80 minut, cena 1 690 Kč.

Tělový rituál Tokoriki

U sladkých prvků ještě chvilku zůstaneme, a naposledy se podíváme na proceduru s cukrovým peelingem celého těla. Tento rituál je označen jako nejluxusnější, zároveň je také nejdelší a nejdražší. Strávíte na něm 110 minut a vyjde vás na 1 990 Kč. Kromě cukrového peelingu však okusíte i odpočinek při zábalu v kokosovém másle, ošetření pokožky exotickým olejem a masáž hlavy i obličeje.

Co se týče klasického wellness se sauny a vířivkami, Relax days se na svých webových stránkách pyšní titulem největšího saunového světa v Ostravě. Určitě tak nešlápnete vedle ani když se vydáte na běžnější proceduru, či se jen zrelaxovat do sauny. Samozřejmostí je i možnost zakoupit dárkové poukazy, a příjemnou chvilku tak někomu blízkému věnovat dárkem. Založit si dokonce můžete i členskou kartičku, s níž poté máte jednotlivé procedury levnější, vyřídit ji lze přímo na recepci podniku. Pro představu 180minutový wellness vás běžně vyjde na 440 Kč, s členskou Relax kartou potom 400 Kč. Privátní vířivka pro 2 osoby na 50 minut vychází na 860 Kč, po slevě potom 800 Kč.

Na další video z Relax days se můžete podívat tady:

Remissio Relax centre

Toto relaxační centrum se vyznačuje především speciálními, tematicky laděnými relax místnostmi, jichž nabízí rovnou 5. Kromě nich můžete využít i masáže, či doplňkové služby jako je catering či třeba květiny. Pokud byste plánovali například nezapomenutelný romantický zážitek, až u příležitosti narozenin, zásnub, či jen překvapení pro radost, tady by vám měli být schopni napomoci s veškerou organizací. Najdete je na adrese Nádražní 3222, po domluvě předem jsou otevřeni kdykoli, a na místě přijímají pouze hotovost. A teď už se pojďme podívat na jednotlivé místnosti!

Římské lázně

Wellness a relax místnost naladěná na dobovou atmosféru starověkého Říma, s namalovaným nebem na stropě, velkou postelí s antickými sloupy, televizí, vířivou vanou, infra saunou, přívalovou saunou a samozřejmě i ručníky a prostěradly. V ostravském Římě můžete pobýt plánovanou dobu 2,5 hodiny, obvykle za cenu 2 700 Kč, či v těchto zážitkových prostorách strávit i celou noc (od 21 do 7.30) za cenu 5 000 Kč.

Relax místnosti

3 relax místnosti jsou zamýšlené jako běžnější oázy klidu, dobře a jednoduše pro nerušený odpočinek, liší se opět tematikou a kapacitou, vybírat můžete z místnosti pro 2 či 4 osoby, z motivů potom z podzimního a světlem tlumeného pokoje, nebo třeba z pokoje s obrazem tropického moře, palmami i balkonem. Pokoje jsou vybavené vířivkou, bylinkovou finskou saunou, odpočinkovou zónou s televizí, přívalovou sprchou, či jeden i Kneippovým chodníčkem. Cena je obvykle 2 000 Kč za 2 hodiny.

Jak to vypadá v Remissiu uvidíte tady:

klasických, avšak stále privátnějších, wellness v Ostravě můžete navštívit například ještě:

Wellness Poruba

Tady naleznete vířivou vanu, saunu a relaxační zónu, sprchový kout a všechno potřebné, pro 2 osoby na 115 minut vás vyjde na 800 Kč či na 1 200 Kč, záleží, v jakém denním čase půjdete, odpoledne a večer je dražší. Wellness naleznete na adrese Průběžná 122.

Wellness Stodolní

Jak název napovídá i u tohoto podniku, sídlí na adrese Stodolní 741/15 a funguje spíše jako apartmán. Soukromé wellness apartmány s kapacitou až pro 6 osob si tady můžete pronajmout od 120 minut až do několika dnů. Pro dvě osoby vás tento ostravský wellness vyjde za 2 hodiny na 990 Kč, při pronájmu na den i noc, tedy na 24 hodin vychází cena 5 500 Kč. Ve Stodolní přijímají i veškeré platby od Sodexa, a kromě různých alkoholických i nealkoholických nápojů vám na místo mohou přichystat obložené mísy či třeba jahody s čokoládou. Jídlo je akorát potřeba objednat předem.

A pokud kromě wellnessu chcete ze samotného města zažít ještě něco víc, mrkněte ve videu na 15 tipů, kam v Ostravě vyrazit!

Až prozkoumáte Ostravu, můžete vyrazit i do dalších českých měst, o tom, za čím vyrazit například do Plzně či Olomouce jsme už sepsali pár nápadů, stačí kliknout! 🙂