Lámete si hlavu, jaký dárek vybrat pro své rodiče či prarodiče? Mrkněte na 9 našich tipů, určitě vám některý z nich padne do oka a udělá velkou radost!

Nás výběr nejlepších dárků pro seniory:

  • Wellness pro dva
  • Zážitkové lázně
  • Masáž na bolavá záda
  • Vyhlídkový let balonem
  • Letecký simulátor
  • Zážitková degustace
  • Víkendový pobyt
  • Kurz na novou dovednost
  • Chování či krmení šelem

Wellness pro dva

Relaxační pobyt se saunou a vířivkou je téměř vždy neodolatelným dárkem, obzvlášť, pokud ještě vynaložíte to úsilí a vyberete něco maličko nevšedního, jako například pobyt v korunách stromů se svým vlastním privátním wellnessem. Kromě korun stromů můžete mířit na romantická místa v srdci lesů, nebo třeba na střešní ubytování s dechberoucími výhledy na místo. Kdybyste to chtěli dotáhnout k úplně dokonalosti, a kromě wellnessu to spojit i se zážitkovým pobytem, doporučíme vzít wellness pobyt v některém ze zahraničních měst během kouzelné, ideálně například vánoční, atmosféry. Doporučit můžeme polské Zakopané. Pobyt na jednu noc pro 2 osoby tam pořídíte už od 2 500 Kč.

Jak vypadá vánoční nálada v tomto městě můžete shlédnout zde:

Lázně

Byť lázně bývají s pokročilým věkem spojovány už tak nějak tradičně, a obvykle ne v úplně nejveselejším a nejlepším slova smyslu, darovat pár dnů odpočinku a hýčkání v podobě lázeňského pobytu je zaručený dárek, jenž bude náležitě oceněn. V představivosti se nenechte vůbec omezovat, a vyberte ty nejzajímavější lázně, na které jen natrefíte! Abychom vám nějaké doporučili i my, mrkněte například na tyto typy zážitkových lázní:

Pivní lázně mohou být skvělým výběrem nejen pro milovníky odpočinku a péče, ale i tohoto tradičního alkoholického nápoje! V pivních lázních vás obvykle naloží do pivní koupele v dřevěné vaně připomínající sud. V některých z nich nabízejí dokonce i spánek na slámě (pod tímto si představte velkou postel přestlanou slámou). A lokalitu můžete zvolit dle libosti, najdete je v hlavním městě Praze, v Plzni, Olomouci, Kutné hoře, Karlových Varech, ale i různých dalších menších městečkách. Některé z nich se nacházejí v klasických pivovarech nebo starších zámečcích, ostatní jsou strukturované spíše do modernější podoby a nabídnou třeba i horskou chatu.

Kromě pivních lázní, které jsou nejen u nás rozšířené asi nejvíce můžete ale objevit i například čokoládové lázně, za těmi můžete vyrazit konkrétně do Jindřichova Hradce, kde si lze na horké čokoládě pochutnat přímo z tekoucí fontány. Čokoládové procedury ale kromě sladké atmosféry mají i blahodárný vliv nejenom na pokožku. A na závěr se můžete ještě poohlédnout i po mořských nebo solných lázní.

Dobu v lázních jde zakoupit buď na jednu koupel, cena startuje okolo 1 000 Kč, zvolit je ale možné i jen jednu nebo více konkrétních procedur či si zarezervovat pobyt třeba i přes noc.

Na pivní lázně se podívejte tady:

Masáž na bolavá záda

Masáží existuje různá spousta, a bolavými zády trpí mnoho, nejen starších lidí. Z toho je přímo ta na bolest výbornou volbou, a zavítat na ni můžete prakticky po celé naší republice. Hodinová procedura vychází cca na 1 600 Kč, a propojuje techniku tradiční thajské masáže a speciálních bylinných mastí. Intenzitu masáže si domluvíte dle svých vlastních možností a preferencí, na závěr se můžete i lehce protáhnout v duchu jogínské tradice.

Vyhlídkový let balonem

Let vyhlídkovým balonem je mezi staršími lidmi velmi oblíbenou zážitkovou aktivitou. Fyzicky není nijak zvlášť náročný, není k němu potřeba žádné zdlouhavé přípravy, a přesto to je nezapomenutelným zážitkem a krásným dárkem. Výhodou u tohoto dárku je delší platnost dárkového poukazu, obvykle po dobu jednoho roku. Pokud si sami netroufáte zvolit termín, či se bojíte případných viróz a podobných nešvarů, které by mohli naplánovaný zážitek překazit, je déle trvající poukaz naprosto ideálním řešením. Let se zakupuje na určitou dobu a počet osob, pro představu cena za hodinový let pro 2 osoby se pohybuje kolem 7 000 Kč. Lety mají různé podoby a varianty, ať už s více lidmi, nebo například romantickou atmosférou, kdy vám do koše, v němž poletíte, připraví třeba lahev šampaňského či i jiné další dobroty. Léta se prakticky kdekoli po republice, i v zahraničí, samozřejmě, stačí si tak pouze vybrat nejlepší místo. Může to být místo bydliště, avšak vyhlídkový let nad místem či městem, o němž víte, že jej vaši blízcí mají rádi, taky určitě nebude krokem vedle.

V videu níže uvidíte let s dechberoucími výhledy nad Tatrami:

Letecký simulátor

Víte, že vaše blízké láká létání, ale chtělo by to nějakou bezpečnou formu, kde zároveň není potřeba ani pilotního průkazu? V tom případě je pro vás simulátor jako stavěný! Vyzkoušíte si simulaci letu s Boeingem 737, poletí s vámi skutečný pilot, a simulátoru si můžete přijít vyzkoušet třeba i do vinného sklípku na MoravěHodinový let pro jednu osobu vyjde přibližně na 2 500 Kč a zajistí pořádnou zábavu.

Simulátorem vás provedou v tomto videu:

Zážitková degustace

Degustace jsou výborným dárkem pro všechny gurmány, kuchaře, kuchařky, i nadšence do jídla a společnosti. Nabídka je opravdu pestrá, popřemýšlet můžete nad degustací nápojů, tou nejtypičtější tady je degustace vína, hned v pořadí čekají degustace kávy, ale i třeba piva či čaje. Cena se pohybuje přibližně obvykle do 1 000 Kč. V jídle je toho taky mnoho co ochutnat, například degustační thajské menu o 7 chodech v Praze vyjde zhruba na 1 800 Kč, a zajistí vám zábavu na 9 hodin. Začíná obvykle v poledne a končí kolem 21. hodiny večer. Bezpochyby tak bude na co vzpomínat.

Podívejte se blíže, jak může vypadat degustace se snoubením čokolády a destilátů:

Víkendový pobyt

Dopřejte svým rodičům či prarodičům víkend plný rozmazlování, klidu, procházek, péče a odpočinku. Na výlet čas od času rád vyrazí snad každý. O to více, pokud to bude na místo, které mají v lásce, a kde je přivítá milí personál s krásným prostředím. Zvolit můžete třeba romantický pobyt v horské přírodě se spoustou nádherných vyhlídkových tras, nebo zamířit na více památkové prostředí s parky a zámky. Tip: vyberte rovnou pobyt i se snídaní, případně i s polopenzí, ať obdarovaní mají co nejméně starostí s jakýmkoli zařizováním.

Kurz na novou dovednost

Ideální dárek prakticky pro kohokoli, kdo má chuť rozvíjet své schopnosti a přiučit se něco nového. Pro seniory o to vhodnější, dostanou se mezi skupinku nových lidí,  kvalitně tam stráví čas, a ještě se k tomu mohou spoustu dozvědět i naučit. Výběr konkrétního kurzu už je čistě na vás, nebo spíše na osobě, pro níž dárek zamýšlíte.

V našich článcích se můžete blíže podívat na kurzy vaření asijské kuchyně, kurzy tance online, zážitkové výtvarné kurzy, kurzy jízdy na koni, fotografické kurzy, či dokonce i bojových sportu, to už pro ty více odvážlivé se stále výbornou kondicí.

Výbornou výhodou je i to, že některé kurzy jsou nabízené v plné online podobě, jak například ty s vařením, tak i s tancem či malováním. Pokud někdo není už na tolik mobilní, aby na kurz docházel, nemusí o zážitek z něj vůbec přijít, naopak – plně si jej vychutná z pohodlí vlastního domova. Cena jednotlivých kurzů se pohybuje už od několika stovek – například online kurz společenských tanců začíná už na necelých 300 Kčaž po několik tisíc. Samozřejmě závisí na tom, co vše je ke kurzu potřeba, jak dlouho trvá, a jak intenzivně se vám vyučující věnují.

Jak vypadá on-line kurz Waltze je na videu níže:

Chování či krmení šelem

Tento zážitek je vhodný zejména pro osoby, které mají oblibu přímo v divokých šelmách, či alespoň v chovu zvířat. Krmení šelem nabízejí některé zoo či soukromé zařízení, například i privátní zoo v Radosticích u Brna, a pro 2 osoby na 2 hodiny vychází na necelé 4 000 Kč. Zážitek začíná bezpečnostním školením, pokračuje pobytem ve výběhu šelem, jejich pozorováním, a zakončen je samotným krmením, které se obvykle odehrává ve večerních hodinách. Po celou dobu je tam s vámi samozřejmě i průvodce, a prohlídka je komentovaná, dozvíte se tak spoustu věcí o všem, co se chovu, zvířat a péče o ně týká. Zajistit odtud lze i digitální fotografie, kromě nezapomenutelného zážitku si tak můžete odnést i krásnou hmatatelnou připomínku.

Záběry z komentovaného, avšak nekontaktního krmení ze zlínské zoo jsou ke shlédnutí tady:

Dejte nám do komentářů vědět, jaký dárek jste vybrali! 🙂 Dále se můžete podívat třeba na článek o škole smyku nebo o tipech na nejhezčí podzimní procházku.