Kde si dát v Brně dobré a zdravé jídlo, s rybou či mořskými plody? Na to se podíváme v dnešním článku a doporučíme vám, kam si zajít na oběd, večeři nebo třeba na venkovní, gastronomickou akci. Už jste dostali chuť?

Ocean 48

Pravděpodobně nejznámější bistro a prodejna mořských specialitek v Brně. Ocean 48 je dělen na prodejny, kterých má po Brně už 6, a další má i v Olomouci či Hradci Králové, a na bistra, v nichž si můžete posedět a hotové jídlo si vychutnat.

Bistra jsou v Brně konkrétně tři: v centru města na České - disponuje pestrou nabídkou jídel a otevřeno má od 10 do 17 hodin, o víkendu bohužel zavřeno. Dále je o kousek dál od centra - v Žabovřeskách na ulici Minská - to je po většinu dní otevřeno od 11 do 15 hodin, v pátek až do 19, a zavítat sem můžete i v sobotu. A poslední bistro je v OC Campus - na výběr má asi ze 6 jídel, čili podobný výběr jako na Minské, ale ne tak hojný jako na České. Zavřeno je v pondělí a v neděli, v pracovní dny funguje od 10 do 18 hodin a v sobotu zkráceně do 15 hodin. Ceny za jídlo se obvykle pohybují kolem 150 až 180 korun.

V bistrech na České a Minské se zároveň nachází i prodejna, můžete si s sebou tedy nakoupit i domů. Kromě čerstvých chlazených ryb nabízejí samozřejmě i mořské plody, a také různé těstoviny, trvanlivé potraviny, ochucovadla a podobně. Na jejich webu mají i mnoho receptů, pokud si tedy něco koupíte domů, a následně si nebudete úplně jistí, co s tím máte dělat, rozhodně stránku s recepty navštivte.

Osobně mám nejraději bistro a prodejnu na Minské, naleznete ji hned u hlavní cesty, má posezení v zimní terásce, směřované do klidnější zóny, jste tam tedy hned, ať už autem či hromadnou dopravou (zastávka Burianovo náměstí tramvají číslo 3 nebo 11) a najíte se v klidu. Ke konci léta jsou zde také pořádané venkovní akce, mezi největší patří Minská open, celá ulice se pro dopravu uzavře, ožije, a slaví se, se spoustou dobrého jídla a pití. Jednou jsem tam ochutnala výborný salát s krevetami, připravovanými na obří pánvi přímo před Vámi, a zážitek mám z toho dodnes.

Nejbližší akcí s Ocean 48 budou Slavnosti moře na Kraví hoře - konané o víkendu 11.-12. září. V nabídce bude mnoho dobrot, jako jsou třeba klasické Fish and chips, Lososový burger, polévky, a mnoho dalších. V sobotu se bude zároveň konat poslední přehlídka ohňostrojů projektu Ignis Brunensis, tentokrát odpalována z hradu Špilberk. Sledovat tak budete moci přímo od svého stolu s rybí nadílkou na Kraví hoře.

Všechny fotky jsou z facebookové stránky Ocean 48.

Konoha

Marie Steyskalové 175/7, Brno-Žabovřesky

Kousek, doslova pár kroků, od bistra na Minské je i jeden z mých nejoblíbenějších podniků v Brně a to Konoha sushi bar. Jak již vypovídá název, seženete v něm především sushi, ale taky polévky, saláty a nebo třeba tataráček z tuňáka. Otevřeno mají úterý až sobota, od 11 do 21 hodin, a nemají problém Vám vaši objednávku přivést domů (v rámci Brna). A ještě jeden osobní tip, jestli se sem vydáte, ochutnejte Tempura roll… kreveta, rukola, švestková omáčka a nezaměnitelná chuť, na kterou jen tak nezapomenete.

Fotky jsou z facebookové stránky Konoha.

Šopík

Božetěchova 2, Brno

Jako třetí a poslední uvedu doporučovanou rybárnu Šopík, sídlící v brněnském Králově poli. Na prodejně dostanete živé sladkovodní, a chlazené mořské ryby. Podnik funguje už od roku 1996, a má stálou i sezónní nabídku. Na webu také naleznete recepty, nejvíce se jich týká přípravy kapra.

Rádi obrážíte lokální podniky a místa, kde to zkrátka žije? Jedním z nich je v Brně i Jakubské náměstí, přečíst si o něm můžete zde.