„A jsme spolu zase o rok dýl. To to uteklo.“ Už se zase blíží oslava spojení vašich životů a vy si lámete hlavu s otázkou, co koupit manželovi k výročí svatby. Občas vám sice dává zabrat – no, možná víc než občas -, ale jinak je fajn a jste ráda, že ho máte. Chtěla byste mu udělat opravdovou radost, což však není snadný úkol. Nesmutněte ani nepanikařte! Pomůžeme vám nalézt ten pravý dárek, který manželovi udělá opravdovou radost.

Hledání univerzálního dárku k výročí svatby = mission impossible
Jojo, z hlediska výběru dárku k výročí svatby by bylo fajn, aby byli všichni mužští stejní. Bylo by to o tolik snazší, kdyby měl každý muž rád jen rychlá auta, pivo a sport. Jenomže tomu tak není. Takže univerzální dárek bychom hledali jen těžko. Ale není třeba věšet hlavu! Pokusíme se vás inspirovat a budeme vašimi průvodci v hledání toho pravého dárku k výročí svatby. Společně určitě vašemu drahému vykouzlíme na tváři šťastný úsměv.

Co koupit manželovi k výročí svatby? Neobyčejný zážitek!

A proč ne? Takový dárek se neztratí ani ho nemůže nikdo ukrást. Váš manžel si ho bude už navždy nosit s sebou a bude vědět, že se mu ho dostalo od vás. Takže nevšední zážitek je jako dárek pro manžela nepochybně dobrý nápad. Teď je otázkou, jaký zážitek vybrat? Někdo miluje akci a adrenalin, jiný zase romantiku, klídeček a pohodičku.

Pro mužného bouřliváka, který ocení zvuk řvoucího motoru a hvízdajících pneumatik, je dobrou volbou například koupě zážitku v podobě řízení Porsche či Lamborghini, ale pro manžela s jemnou duší snílka to ideální dárek nebude. Házení mužů do jednoho pytle nás tedy k dokonalému dárku k výročí svatby nedovede. Proto si, kvůli našemu společnému hledání, rozdělíme muže do více kategorií.

Tvrďáci, chlapáci a jiná zvěřina aneb jak na dárek pro muže drsňáka.

Takže co s těmi drsnějšími muži? Co kdybyste mu jako dárek k výročí svatby umožnila pořádně si zastřílet? Je to skvělý relax a zároveň i nevšední zážitek. Dokonce existují zážitkové balíčky, během kterých si váš protějšek vyzkouší střelbu hned z několika celosvětově proslulých střelných zbraní! Nebo mu rovnou dopřejte zážitek jako z válečného filmu a zařiďte mu kurz pro sniper nebo pořádný vojenský výcvik. Nebyla by legrace mu takový dárek k výročí svatby předat například společně s falešným povolávacím rozkazem? Jeho prožitek byste tak určitě umocnila.

A kdyby se vám to pořád zdálo málo a byla jste toho názoru, že chcete svému muži jako dárek k výročí svatby dát opravdovou bombu, jízda v tanku to jistí. Ano, i tohle můžete koupit svému manželovi k výročí svatby. Jízdu v obrněném monstru, které jede pouze kupředu a „vyhnout se“ je pro jeho řidiče nadávka. Pořádný chlapáci nepohrdnou ani zbrojařským průkazem, sadou nožů, pivním výletem, nebo i poukazem do tetovacího salonu, popřípadě do nějakého obchodu s motorkářským oblečením.

Dárek k výročí svatby pro muže závodníka

Představme si takovou malou scénu. Váš manžel vychází ráno z koupelny a vy mu na stůl položíte jeho oblíbenou snídani. Následně mu div nezaskočí po sdělení, že jste mu jako dárek k výročí svatby zaplatila jízdu v závodní buggy, aby se pořádně vyřádil a u trati na něj čeká jeho nejlepší kamarád, se kterým si potom zajde na jedno nebo pět. Zní to dobře? A přitom je to tak jednoduché, že? Pokud zážitek darujete společně s několika takovými malými pozornostmi, nemůžete nic zkazit. Právě naopak! Zrovna výběr zážitkových jízd ve sportovních vozech bývá široký.

Pokud víte, že váš manžel ocení více svobodnou jízdu, než kterou poskytuje závodní trať, můžete mu koupit jízdu ve vymazleném Mustangu GT. Takovým dárkem k výročí svatby se manžel nepochybně pochlubí všem kamarádům. Pro závodníka může být také skvělým dárkem lístek na nějaký závod, rallye, nebo focení vlastního auta. Skvělým dárkem pro takové muže může být například i jízda v buggy, nebo projížďka ve starém Velorexu 350. Pokud máte doma blázna do motorek neuděláte chybu ani koupí kvalitní přilby, oblečením na motorku, popřípadě lístky na motocross.

Dárek pro muže, který je spíše adrenalinový typ

Zbraně ani auta tomu vašemu nic neříkají? V tom případě mu k výročí svatby dejte něco, co se mu z paměti hned tak nevytratí a ještě se bude moci pyšnit svou kuráží. Seskok s padákem je jasná volba! Málo co vašemu manželovi vlije do žil tolik adrenalinu, že o tom bude vyprávět ještě v dobách, kdy budete trávit dny sezením na lavičce u jezírka a krmit labutě. Manžel by rád do výšek raději stoupal, než z nich padal? Žádný problém, co kdyby si zkusil pilotovat vrtulník? Klid! V kabině s ním bude sedět zkušený pilot, který se o něj postará. Po přistání vám bude za takový dárek k výročí svatby rozjařeně děkovat!

Pokud vám představa „muže v oblacích“ k vašemu manželovi nesedí, nebo se o něj zkrátka bojíte, jsou tu i jiné varianty, jak ukojit jeho žízeň po adrenalinu. Což takhle bungee jumping? Jako adrenalin může být považovaná i výprava na safari, setkání s gorilami v džungli. Pokud, ale chcete najít o něco skromější dárek, podívejte se do našeho výběru, který je dělaný přímo pro adrenalinové nadšence. Jestli upřednostňujete spíše hmotné dárky, pořiďte mu chytré hodinky, který ho budou na jeho dobrodružných misích doprovázet.

A jak na dárek k výročí svatby pro manžela romantika?

Romanticky nastavený muž si chce výročí svatby užít po vašem boku. Přeje si jej oslavit se svou ženou při romantické večeři, touží po něčem, na co spolu budete moci vzpomínat. Něco, co potvrdí, že váš vztah je stále stejně pevný, jako byl na začátku, či je dokonce ještě pevnější. Touží po jídle při svíčkách, po procházce, třeba po Karlově mostě, a společné koupeli ve vaně při poslechu vašich zamilovaných písniček. Chcete-li mu udělat radost, doporučujeme popřemýšlet kupříkladu o romantické večeři při plavbě večerní Prahou.

Po dobrém jídle se k sobě přitulíte, budete sledovat plynoucí vodu, usínající nebe a místa, na kterých se po staletí odehrávaly stejně krásné zamilované příběhy, jako je ten váš. Atmosféru dokreslí živá hudba. Po takové projížďce je ten svět zase o něco růžovější. Takové výročí svatby prostě utkví v paměti. Další možností, co koupit manželovi k výročí svatby, může být i společná pivní lázeň. Čím více romantiky, tím lepší výročí svatby. Radost by mu mohlo určitě udělat i párové focení, fotografie vám pak zůstanou jako krásná vzpomínka. K romantice také neodmyslitelně patří výlet a dovolená, jsou to chvíle, kdy spolu trávíte nejvíce času. Je jedno jestli se jedná pouze o pobyt v Česku, nebo o nějaký pobyt v zahraničí.

Už víte, jaký dárek pro manžela vyberete? Doufáme, že jsme vám pomohli udělat vaše výročí svatby dokonalým. Nezapomeňte, že i maličkosti mohou vámi vybraný zážitek postavit do zcela jiného (ještě lepšího) světla. Popusťte uzdu fantazii! Naveďte manžela k odhalení dárku pomocí skrytých nápověd, zahrajte si s ním menší bojovku. Nebo zajděte na oběd, kde po jídle navrhnete procházku a dovedete ho, aniž by něco tušil, na místo zážitku. Možností je fůra, jen si vybrat.